A 30.000 dolláros bitcoinnak súlyos hatása van a bányászok nyereségére

A bányászok egyre problémásabb környezetben vesznek részt a Bitcoin-blokklánc fenntartásában, és ezen csak a magasabb BTC-árak segíthetnek.
A Bitcoin (BTC) ebben a hónapban megszorongatja a bányászokat, mivel a nyomott árak azzal fenyegetnek, hogy hatással lesznek a nyereségességre.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a bányászok tovább várnak arra, hogy megtérüljön a kezdeti befektetésük.

A bányászok termelési költségei szemben állnak a BTC árával

Bár a Bitcoin-bányászok nagyrészt visszatartották a nagyobb elosztást, miközben a BTC/USD árfolyama az eddigi csúcsokról ereszkedik, a kép most bizonytalannak tűnik.
A CryptoQuant on-chain analitikai platform számításaiból kiderül, hogy a bányászok termelési ára – mennyibe kerül egyetlen bitcoin bányászata – pont ott lehet, ahol a jelenlegi spot ár tartózkodik.
Míg a „nyers” költségek 22.000 dollár körül lehetnek BTC-nként az észak-amerikai bányászok számára, ahol a hashráta oroszlánrésze található, addig a további költségek a teljes összeget 30.000 dollárra tehetik.
„Becsléseink szerint a költségalap a Bitcoin-bányászok számára Észak-Amerikában 22.000 dollár körül van bányászott bitcoinonként. Ez a becslés tartalmazza a bányászat közvetlen költségeit és az S&A kiadásokat. Nem tartalmazza az értékcsökkenési és amortizációs költségeket” – erősítette meg a CryptoQuant vezető elemzője, Julio Moreno a Cointelegraph-nak küldött privát kommentárban.

„Ha az értékcsökkenési és amortizációs díjakat is beleszámítjuk, akkor a Bitcoin-bányászat költségalapja 30K dollár körül van, lényegében a bitcoin jelenlegi árával megegyező szinten.”

Bitcoin-bányászok tőzsdei forgalma vs. BTC/USD grafikon. Forrás:  CryptoQuant.

Továbbra is beszédtéma a bányászok „kapitulációs” eseményétől való félelem, amennyiben a spot ár romlik. Eddig azonban csak a májusi 24.000 dollár alá merülésnél volt érzékelhető reakció a bányászközösség részéről.
„Adataink azt mutatják, hogy a bányászoktól a tőzsdékre irányuló bitcoináramlás 2022 márciusában növekedett, majd május első hetében hirtelen megugrott az áramlás. Ez összhangban van a bitcoineladásokkal, amelyekről egyes bányászcégek 2022 első negyedévében számoltak be” – tette hozzá Moreno.
Januárban úgy tűnt, hogy a bányászok termelési költsége 34.000 dollár körül volt, a külön adatok szerint.

Májusban bővül a bitcoin bányászok ROI-ja

A Luxor bányászati cég Hashrate Index metrikája további érdekes betekintést nyújtott.
Az index, amely az ASIC-bányászok hatékonysága szerint mutatja az aktuális terahash (TH) árat USD-ben, megerősíti, hogy ez a költségterület 2021 decembere óta fokozatosan csökken.
Ugyanakkor az @XBTJames Twitter-felhasználó által tett megállapítások azt mutatják, hogy az átlagos résztvevő számára a nyereséghez szükséges idő (ROI) egyre hosszabbodik.


„A ROI-ig eltelt idő folyamatosan növekszik a tavalyi »China Ban« ASIC-tűzvész óta. Miközben az ASIC-ek USD árazása csökkent, a BTC eladása és a nehézség növekedése együttesen súlyosan befolyásolta a bányászat nyereségességét” – magyarázta a fiók egy Twitter-szálban.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

XBTJames hozzátette, hogy magasabb BTC-árakra lenne szükség ahhoz, hogy csökkentsék a bányászok fájdalmát, beleértve az új piaci szereplőket és azokat, akik bővíteni szeretnék hash képességeiket.

Bitcoin ASIC árindex vs. BTC/USD grafikon (képernyőkép). Forrás: Hashrateindex.com

Olvastad már? Ne tölts le tényfeltáró kriptós dokumentumokat!

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!



Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.