A 2017-es csúcson szabadult meg bitcoinjaitól Steve Wozniak

Steve Wozniak, az Apple társalapítója azt mondta, hogy minden bitcoinját eladta a 2017-es, 20.000 dolláros rekord idején. Minderről a Business Insider Nordic számolt be január 24-én.

Olvastad már? Jelentősen hátráltatta az amerikai kormány leállása a bitcoin-ETF elfogadását

A stockholmi Nordic Business Forumon Wozniak azt mondta, hogy akkor vásárolt be először, amikor a bitcoin 700 dollár körül járt, mert „kísérletezni akart vele”.

Aztán kifejtette mi volt a konkrét terve:

„A célom az volt, hogy olyan helyre utazzak, mint mondjuk Stockholm, és meglátogassak olyan éttermeket és hoteleket, amelyek csak bitcoint fogadnak el, illetve, hogy utazásom alatt csak bitcoint használjak.”

Amikor azonban a bitcoin elérte a 20.000 dollárt, Wozniak – állítása szerint – minden kriptopénzétől megszabadult.

„Amikor magasra lőtt ki, azt mondtam, hogy nem akarok többé egyike lenni azoknak az embereknek, akik folyamatosan az árfolyamot bámulják, és a számok miatt aggodalmaskodnak. Nem szerettem volna ilyenfajta aggodalmat az életembe […] A boldogsághoz az is hozzátartozik, hogy nem aggodalmaskodunk, éppen ezért mindet eladtam, az összestől megszabadultam.”

Wozniak azt is elárulta, hogy mindig igyekezett magát távol tartani a pénzügyektől. Még csak az Apple részvénykezelő applikációját sem használta soha, illetve nem is kereskedett Apple-részvényekkel.

Júniusban mi is beszámoltunk arról, miszerint Wozniak „elképesztőnek” tartja a bitcoint, illetve „tiszta, digitális aranynak” nevezte azt.

Ugyanakkor azonban a blokkláncra egy dotkomlufira emlékeztető dologként hivatkozott. 2018 októberében bejelentette, hogy társfinanszírozóként részt vett az EQUI Global, egy blokkláncra fókuszáló, kockázatitőke-alap létrehozásában.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estét!

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.