A 2017-es csúcson szabadult meg bitcoinjaitól Steve Wozniak

Steve Wozniak, az Apple társalapítója azt mondta, hogy minden bitcoinját eladta a 2017-es, 20.000 dolláros rekord idején. Minderről a Business Insider Nordic számolt be január 24-én.

Olvastad már? Jelentősen hátráltatta az amerikai kormány leállása a bitcoin-ETF elfogadását

A stockholmi Nordic Business Forumon Wozniak azt mondta, hogy akkor vásárolt be először, amikor a bitcoin 700 dollár körül járt, mert „kísérletezni akart vele”.

Aztán kifejtette mi volt a konkrét terve:

„A célom az volt, hogy olyan helyre utazzak, mint mondjuk Stockholm, és meglátogassak olyan éttermeket és hoteleket, amelyek csak bitcoint fogadnak el, illetve, hogy utazásom alatt csak bitcoint használjak.”

Amikor azonban a bitcoin elérte a 20.000 dollárt, Wozniak – állítása szerint – minden kriptopénzétől megszabadult.

„Amikor magasra lőtt ki, azt mondtam, hogy nem akarok többé egyike lenni azoknak az embereknek, akik folyamatosan az árfolyamot bámulják, és a számok miatt aggodalmaskodnak. Nem szerettem volna ilyenfajta aggodalmat az életembe […] A boldogsághoz az is hozzátartozik, hogy nem aggodalmaskodunk, éppen ezért mindet eladtam, az összestől megszabadultam.”

Wozniak azt is elárulta, hogy mindig igyekezett magát távol tartani a pénzügyektől. Még csak az Apple részvénykezelő applikációját sem használta soha, illetve nem is kereskedett Apple-részvényekkel.

Júniusban mi is beszámoltunk arról, miszerint Wozniak „elképesztőnek” tartja a bitcoint, illetve „tiszta, digitális aranynak” nevezte azt.

Ugyanakkor azonban a blokkláncra egy dotkomlufira emlékeztető dologként hivatkozott. 2018 októberében bejelentette, hogy társfinanszírozóként részt vett az EQUI Global, egy blokkláncra fókuszáló, kockázatitőke-alap létrehozásában.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estét!

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.