A 2017-es csúcson szabadult meg bitcoinjaitól Steve Wozniak

Steve Wozniak, az Apple társalapítója azt mondta, hogy minden bitcoinját eladta a 2017-es, 20.000 dolláros rekord idején. Minderről a Business Insider Nordic számolt be január 24-én.

Olvastad már? Jelentősen hátráltatta az amerikai kormány leállása a bitcoin-ETF elfogadását

A stockholmi Nordic Business Forumon Wozniak azt mondta, hogy akkor vásárolt be először, amikor a bitcoin 700 dollár körül járt, mert „kísérletezni akart vele”.

Aztán kifejtette mi volt a konkrét terve:

„A célom az volt, hogy olyan helyre utazzak, mint mondjuk Stockholm, és meglátogassak olyan éttermeket és hoteleket, amelyek csak bitcoint fogadnak el, illetve, hogy utazásom alatt csak bitcoint használjak.”

Amikor azonban a bitcoin elérte a 20.000 dollárt, Wozniak – állítása szerint – minden kriptopénzétől megszabadult.

„Amikor magasra lőtt ki, azt mondtam, hogy nem akarok többé egyike lenni azoknak az embereknek, akik folyamatosan az árfolyamot bámulják, és a számok miatt aggodalmaskodnak. Nem szerettem volna ilyenfajta aggodalmat az életembe […] A boldogsághoz az is hozzátartozik, hogy nem aggodalmaskodunk, éppen ezért mindet eladtam, az összestől megszabadultam.”

Wozniak azt is elárulta, hogy mindig igyekezett magát távol tartani a pénzügyektől. Még csak az Apple részvénykezelő applikációját sem használta soha, illetve nem is kereskedett Apple-részvényekkel.

Júniusban mi is beszámoltunk arról, miszerint Wozniak „elképesztőnek” tartja a bitcoint, illetve „tiszta, digitális aranynak” nevezte azt.

Ugyanakkor azonban a blokkláncra egy dotkomlufira emlékeztető dologként hivatkozott. 2018 októberében bejelentette, hogy társfinanszírozóként részt vett az EQUI Global, egy blokkláncra fókuszáló, kockázatitőke-alap létrehozásában.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estét!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.