Jelentősen hátráltatta az amerikai kormány leállása a bitcoin-ETF elfogadását

Visszavonták a CBOE által benyújtott bitcoin-ETF kérvényt. A hírt a SEC január 22-ei sajtóközleménye hozta nyilvánosságra. Az okokat nem tisztázták, de Jan van Eck, a VanEck vezérigazgatója azt mondta, hogy az amerikai kormány leállása húzódik meg a háttérben.

Olvastad már? Jamie Dimon a JPMorgan vezérigazgatója nem örül a bitcoin mostani áresésének

A kormány leállásának hatása az ETF-re

A CBOE bitcoin-ETF-kérelmének visszahívása jelentős visszaesést jelent a bitcoin-ETF megvalósulására nézve. A VanEck digitális vagyonokkal foglalkozó igazgatója, Gurbács Gábor elmondta, hogy a lépés csak átmeneti.
Van Eck, a VanEck vezérigazgatója szerdán azt nyilatkozta a CNBC-nek, hogy a kormány leállása jelentősen kihatott az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) működésére is, így az ETF-ről folytatott tárgyalások a szabályozók és az ETF-kérelmezők között jelentősen lelassult.
Azt is elmondta, hogy a 2018 júniusában beadott ETF-kérvény is ennek köszönhetően lett sikertelen.

Van Eck elmagyarázta, hogy a cég komoly megbeszéléseket folytatott a SEC-kel a bitcoinpiacok problémáiról, piacokról, ármanipulációról, mely problémákat meg kell oldani. A kormány leállásának következtében vissza kellett mondaniuk az ETF kérvényét, hogy most, miután a SEC újraindult, ismét beadják majd azokat.
Bob Pisani a CNBC házigazdája megkérdezte, milyen esélyeket lát arra, hogy a kérvényt a manipuláció és biztonsági problémák megoldásával is visszautasíthatják-e.
VanEck azt válaszolta, hogy szerinte a cég minden lehetséges problémát kiküszöbölt, és ezt a szabályozószerveknek is be tudják majd mutatni. A vállalat jelenleg is keményen dolgozik, de ezt a kormányleállás miatt nem tudták prezentálni.
Jake Chervinsky, a Kobre & Kim ügyvédi iroda ügyvédje az eseményekkel kapcsolatban azt kommentálta, hogy szerinte a kérvényezők helyesen döntöttek azzal, hogy visszavonták kérelmüket. Úgy gondolja, ez volt a legjobb járható út, hiszen a SEC jelentős létszámhiánnyal küzdött.

Az egyre elhúzódó kormányleállás hatásai

A világtörténelem leghosszabb kormányleállása december 22-től január 25-ig tartott, és az amerikai-mexikói határfal költségvetésén kialakult politikai nézeteltérés miatt alakult ki. Mindez jelentős káros hatással járt az amerikai gazdaságra és számos kriptoprojektre is.

Az érintett vállalkozások közé tartozik a bitcoin határidős piacok platformjaként szolgáló Bakkt, valamint az ErisX kriptokereskedő platform is, amelyek az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet (CFTC) döntésére várnak. A CFTC szintén működésképtelen volt a kormányleállás miatt kialakult forráshiány miatt.
Forrás: btcnn.com

 
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!

Legfrissebb bejegyzéseink

Standard Chartered kriptokereskedést indított Bitcoinra és Ethereumra – Így reagál a piac

Az egyik legnagyobb globális bank, a Standard Chartered határozott lépést tett a kriptovilág felé: elindította spot kereskedési szolgáltatásait Bitcoin és Ethereum számára. A bank brit...

Satoshi már 133 milliárdnál jár – A Bitcoin áttörte a 121 ezret, jöhet a top 10?

Képes lesz a Bitcoin megtartani a 121.000 dollár feletti raliját az intézményi háttérrel? Főbb tudnivalók Satoshi Nakamoto vagyona 133 milliárd dollárra nőtt, mivel a Bitcoin átlépte...

Stablecoinok nagy áttörés előtt: Ethereum, bankok és óriáscégek készen állnak

A stablecoinok minden eddiginél közelebb kerültek egy áttöréshez. A GENIUS Act, egy új törvényjavaslat, amely a stablecoinok szabályozását célozza, várhatóan még ezen a héten az...

Miért nem listázza a Pi Networköt a Binance és a Coinbase?

Annak ellenére, hogy 2025-ben minden eddiginél nagyobb népszerűségnek örvend, és egy rendkívül aktív globális közösség áll mögötte, a Pi Network továbbra sincs listázva a világ...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.