Elon Musk azt mondja, hogy a Tesla ismét elfogadja a Bitcoint, amint a bányászok 50% tiszta energiát fog használni

Elon Musk tweetelt a Tesláról és a Bitcoinról, és a BTC felment – ez fordítottja Musk és a Bitcoin közelmúltbeli történetének.
A Bitcoin ismét mozgásban van, köszönhetően Elon Musk tweetjének.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tesla vezérigazgatója és a Dogecoin szerelmese egy vasárnapi tweetben azt mondta, hogy a Tesla „újra engedélyezni fogja a Bitcoin tranzakciókat”, ha és amennyiben „megerősítést nyer a bányászok észszerű (~50%) tiszta energiafelhasználása”.
A Bitcoin a tweet után közel 1%-kal 37 650 dollárra ugrott.


A tweet válasz volt a CoinTelegraph cikkére, amelyben Magda Wierzycka, a Sygnia fintech cég vezérigazgatója azzal vádolta Muskot, hogy Bitcoin pump and dump rendszerrel manipulálja, miután a Tesla 1,5 milliárd dollár értékben vásárolt BTC-t, majd Wierzycka összegzése szerint a „csúcson eladta kitettségének nagy részét”.
Musk „pontatlanként” utasította vissza Wierzycka kritikáját, hozzátéve, hogy a Tesla „csak az állomány ~10%-át adta el, hogy megerősítse, a BTC-t könnyen likvidálni lehet a piac mozgatása nélkül”.
Musk áprilisban azt mondta, hogy a Tesla „lényegében azért adta el állományának 10%-át, hogy bizonyítsa a Bitcoin likviditását a készpénzmérlegben tartás alternatívájaként”.
Az elmúlt évben Musk tweetjei többször is megmozgatták a kriptoárfolyamokat, felfelé és lefelé egyaránt.

A Tesla februári Bitcoin-vásárlása lökést adott mind a Bitcoin-, mind a TSLA-részvényeknek, de aztán a májusi meglepő tweetje, miszerint a Tesla környezetvédelmi aggályok miatt nem fog többé Bitcoint elfogadni, jelentős visszaesést okozott, ami azóta is tart, ahogy folytatta a Bitcoinra vonatkozó aggodalmainak tweetelését.
Eközben inkább a Dogecoin nevű mém tokent részesítette előnyben, és a Doge meme tweetjei többször is fellendítették a DOGE-t.
Az árdiagramok azt mutatják, hogy az Elon-hatás a kriptoárfolyamokra hatással van, mint mindig. Musk vasárnapi tweetje után a Bitcoin először törte át a 35 000 dollárról 36 000 dollárra emelkedő ellenállási szintet a közelmúltbeli, áprilisi csökkenő trend kezdete óta.
A Bitcoin környezeti hatásáról szóló vita az elmúlt évben egyre hangosabbá és forróbbá vált, és arra késztette a kritikusokat, hogy több olyan Bitcoin-bányászatot követeljenek, amely megújuló (vagy „tiszta”) energiát használ.
A Bitcoin-bányászat jelenlegi, már megújuló energiát használó része vitatott. A Cambridge Centre for Alternative Finance 2020-as jelentése szerint a Bitcoin-bányászat 39%-a használ megújuló energiát, míg a CoinShares kriptobefektetési cég 2018-as jelentése 77,6%-ra becsülte ezt az arányt.

Valamikor a Tesla februári 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-vásárlása és Musk májusi meghátrálása között a vezető nyilvánvalóan aggódni kezdett a Bitcoin-bányászat energiafelhasználása miatt, és amiatt, hogy ez hogyan árthat a Tesla zöld imázsának.
A múlt héten Miamiban megrendezett Bitcoin 2021 konferencián népszerűek voltak a „Fuck Elon” skandálásai, valamint az ugyanezt a mondatot tartalmazó pólók.
De ha a Tesla hajlandó újra befogadni a Bitcoint, akkor talán a Bitcoinosok még nem szakítottak végleg Muskkal.

Olvastad már? Egy brutális kriptoátverés során 282.000 dollárt loptak el egy brit férfitől

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.