A Bank of England is csatlakozott a CBDC-kerekasztalhoz

A Bank of England továbbra is kiemelten fontosnak tartja a központi bankok által kiadott digitális valuták (CBDC-k) kutatását.  
A Bank of England (BoE) a napokban részt vesz egy kulcsfontosságú találkozón, hogy megvitassák a CBDC-k témáját és a mögöttük álló infrastruktúra lehetséges terveit.

Az Official Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) szervezet augusztus 19-re szervezte a kerekasztalt, melyen részt vesz Simon Scorer, a BoE fintechszakértője, valamint a Svájci Nemzeti Bank, az ING Nederland és a Magyar Nemzeti Bank szakértői is. Sky Guo, a Cypherium blokklánc platform vezérigazgatója is megjelenik a beszélgetésen.
A fő téma az lesz, hogyan lehet alkalmazni a blokklánc-technológiát a különböző CBDC-modellek esetében. Ebbe beletartoznak az okosszerződések is, mint például „programozható pénzek” és egyéb párhuzamosan működő blokklánchálózatok a különböző országokon belül és kívül is.
 
Guo szerint amíg a CBDC-k ennyire gyerekcipőben járnak „fontos megvitatni a különböző infrastruktúrák előnyeit és hátrányait, valamint különösen fontos megtudni, hogy ezek az eszközök hogyan tudnak együttműködni.”
A központi bankok megbízottjai, Simon Scorer a BoE képviseletében, Szombati Anikó a Magyar Nemzeti Bank digitalizációért és fintechfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatója, Cees Van Wijk az ING blokklánc IT-szakértője és Thomas Moser a Svájci Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja mind bemutatja, hogy intézményeik mire jutottak a CBDC-kutatásokkal.
Az OMFIF szerint a privát szektor belépése, mint a Facebook digitális valutája a központi bankok 80%-át arra sarkallta, hogy komolyan meggondolják a CBDC-k kiadását, és hogy felmérjék a különböző megoldásokat, mint például a blokklánchálózatok a CBDC-hálózatok futtatására.

2020 márciusában a BoE kiadott egy részletes cikket a CBDC-kről, amelyben kielemezték a fizetési rendszerek gyorsan változó világát és a CBDC-k szerepét, a bankok pénzügyi stabilitásának kezelésére.
A cikkben a BoE felvetette egy elméleti CBDC-„platform” modelljét.
Nem sokkal azelőtt, hogy elfoglalta a BoE kormányzói szerepét, Andrew Bailey elmondta, hogy szkeptikus az olyan decentralizált kriptovalutákkal kapcsolatban, mint a bitcoin, és arra figyelmeztette a befektetőket, hogy „készüljenek arra, hogy mindent elveszítenek”, ha bitcoinba fektetnek.
Bailey pozitívabb a CBDC-k kapcsán. Júliusban azt mondta, hogy a BoE továbbra is komolyan tárgyalja a digitális valuták kibocsátását, mivel „hatalmas hatásuk lehet a fizetésekre és a közösségekre.”

Olvastad már? Kim Dotcom két éve megmondta, hogy a bitcoin emelkedni fog

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Nigel Turner

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.