76 000 dollárért megy a bitcoin Zimbabwéban

A bitcoin 600%-os felárral fut Zimbabwéban, mivel az ország elnyomó pénzügyi politikája a kriptopénzek „biztonságos menedéke” felé tereli a befektetőket.

A bitcoin árfolyama 76 000 dollár a LocalBitcoinson

Az elmúlt napok során számos híroldal számolt be arról, hogy Zimbabwe betiltotta a más országok valutáit. Mindez hatalmas felárat generált a bitcoin számára, amelyet jelenleg több mint 75 000 dollárért értékesítenek.
A cikk írásakor a bitcoin árfolyama ~10 430 dollár. Ez azt jelenti, hogy Zimbabwéban nagyjából 580%-kal kell többet fizetnünk, ha hozzá szeretnénk jutni a vezető kriptopénzhez.
Múlt héten az ország kormánya leállította az amerikaidollár-alapú tranzakciókat, és újra bevezette a zimbabwei dollárt, melyet 2008-as hiperinflációja okán vontak ki a forgalomból.
A lépés meglepve érte a lakosokat – sokan dühösek a pénzügypolitikai lépés miatt.

„Figyeljük meg hogyan ugrik meg a bitcoin árfolyama és használata Zimbabwéban, ahol sok más országhoz hasonlóan a kormány pénzügyi politikája teljesen értelmetlen.” mondta Olaoluwa Samuel-Biyi a SureRemit pénzküldő szolgálat igazgatója a kialakult helyzetről.

Zimbabwe 2017-ben hivatalosan is betiltotta a kriptopénzeket. Akkoriban jelentős pénzügyi romlás zajlott, amely már akkor is megdobta a bitcoin helyi értékét.
Zimbabwe tavaly május óta nem rendelkezik kriptotőzsdékkel, így a kereskedések olyan P2P-felületeken zajlanak, mint a LocalBitcoins.

Rekordforgalom a P2P-felületeken

A jelenség nagyon hasonlít azokhoz a korábbi történetekhez, melyek jelentősen hozzájárultak a bitcoin mainstream terjedéséhez. Olyan országokban, mint Venezuela, a polgárok már csak a kriptopénzekben bízhatnak a fiat alternatívák hiánya miatt.

Akin Fernandez, az Azte.co vezérigazgatója tüntetésekkel fenyegette meg Zimbabwe kormányát, ha nem változtatnak a jelenlegi irányon. A bitcoin iránt tovább nőhet az érdeklődés, ha a kormány valóban szigorítana a már jelenleg is szoros jogszabályokon.

„Ha a történetben a dollárt bitcoinra helyettesítenénk, akkor nemcsak Zimbabwe jövőjébe kaphatunk betekintést, hanem a világ összes országáéba.”írta a Twitteren

A kormány elítélése minden bizonnyal jogos, hiszen pénz egy olyan szolgáltatás, melyet a piac szolgáltat nem pedig az állam.
Zimbabwe bitcoinkereskedési adatairól nincs elérhető forrás, de a Coin Dance által végzett múlt heti elemzés szerint a globális kereskedés rekordokat döntöget.
Mindez elsősorban a Bisq (korábban Bitsquare) tőzsdének köszönhető, miután a LocalBitcoins jelentős forgalomkiesést tapasztalt. Ennek oka valószínűleg az, hogy múlt hónap során eltávolították a készpénzes vásárlás lehetőségét.
A döntés nem hozott túl sok sikert – a kereskedők inkább egyéb alternatívákat kerestek.

Olvastad már? Saját kriptopénzt indítana a Goldman Sachs

A Bisq 10,7 millió dolláros forgalmat generált az elmúlt hét során, június 29-ig bezárólag. Ez jelentős emelkedés az azt megelőző heti 6,1 millió dollárhoz képest, mely szintén rekordnak számított korábban.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.