40% alá esett a bitcoin dominanciája

Míg a Bitcoin-kritikusok szerint ez azt jelenti, hogy a BTC elveszíti előnyét mint első számú versenytárs, mások szerint az „altcoin-szezon” már a küszöbön áll, sőt, talán már el is kezdődött.
A Bitcoin piaci dominanciája tovább csökkent, és ezen a héten 40% alá süllyedt. Ez nagyon közel van a TradingView adatai szerint a 2018. januári 36,7%-os történelmi mélyponthoz.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Bitcoin (BTC) piaci dominanciája a BTC piaci kapitalizációja és a teljes kriptopiaci tőke aránya.
Nem ez az első alkalom, hogy a dominancia 2021-ben csökkent. Még májusban a Cointelegraph arról számolt be, hogy a BTC a CoinMarketCap szerint a kriptoeszközök összesített kapitalizációjának mindössze 40,3%-át képviselte, és szeptemberben ismét megközelítette ezt a szintet.
A Bitcoin-kritikus Peter Schiff szerdán tweetelt az eseményről, mondván, hogy ez azt jelzi, hogy a BTC „elveszíti az első számú versenyelőnyét”.


A TradingPlatforms hétfőn közzétett kutatása szerint az adatok egy közelgő „alt-szezont” jelezhetnek. Az elmúlt hét év során az altcoinok piaci dominanciája a 2014-es 21%-ról ebben a hónapban a háromszorosára, 60% körülire nőtt.

Az ether (ETH) piaci dominanciája továbbra is 20% felett van, közel 500 milliárd dollárral. Az elmúlt évben az ETH piaci dominanciája 10%-ról megduplázódott.
Egy pénteki tweetben az Altcoin Sherpa kriptoelemző azt állította, hogy az „alt szezon” már egy teljes éve tart. A BTC piaci dominanciáját nyomon követő grafikonra hivatkozott, ami arra utal, hogy a csökkenő tendencia folytatódhat.


Azt még nem tudni, hogy az intézményi befektetések segítenek-e padlót tenni a dominancia csökkenése alá. A CNBC-nek adott keddi interjújában Noelle Acheson, a Genesis Trading piacelemzési vezetője azt mondta, hogy „erős jeleket” lát arra, hogy az intézményi kriptobefektetések növekedése 2022 folyamán felgyorsul.
Azt mondta, hogy az intézményi befektetések növekedésének mértéke a kriptotérben az elmúlt 12 hónapban „elképesztő volt”. Még októberben a JPMorgan nemzetközi bankóriás elemzői azt állították, hogy az akkori BTC-ralit az intézményi befektetők megnövekedett étvágya táplálta.

Azt állították, hogy „úgy tűnik, hogy az intézményi befektetők visszatérnek a Bitcoinhoz, talán jobb inflációs fedezetet látnak benne, mint az aranyban”.
A Glassnode on-chain adatai szerint, bár a BTC rövid távú kínálata 32%-kal csökkent, a hosszú távú tulajdonosok 16%-kal növelték tartalékaikat 2021 folyamán.

Olvastad már? Továbbra is erős kezűek a veterán hodlerek – a nyári vevők dominálnak az eladók között

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.