40% alá esett a bitcoin dominanciája

Míg a Bitcoin-kritikusok szerint ez azt jelenti, hogy a BTC elveszíti előnyét mint első számú versenytárs, mások szerint az „altcoin-szezon” már a küszöbön áll, sőt, talán már el is kezdődött.
A Bitcoin piaci dominanciája tovább csökkent, és ezen a héten 40% alá süllyedt. Ez nagyon közel van a TradingView adatai szerint a 2018. januári 36,7%-os történelmi mélyponthoz.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Bitcoin (BTC) piaci dominanciája a BTC piaci kapitalizációja és a teljes kriptopiaci tőke aránya.
Nem ez az első alkalom, hogy a dominancia 2021-ben csökkent. Még májusban a Cointelegraph arról számolt be, hogy a BTC a CoinMarketCap szerint a kriptoeszközök összesített kapitalizációjának mindössze 40,3%-át képviselte, és szeptemberben ismét megközelítette ezt a szintet.
A Bitcoin-kritikus Peter Schiff szerdán tweetelt az eseményről, mondván, hogy ez azt jelzi, hogy a BTC „elveszíti az első számú versenyelőnyét”.


A TradingPlatforms hétfőn közzétett kutatása szerint az adatok egy közelgő „alt-szezont” jelezhetnek. Az elmúlt hét év során az altcoinok piaci dominanciája a 2014-es 21%-ról ebben a hónapban a háromszorosára, 60% körülire nőtt.

Az ether (ETH) piaci dominanciája továbbra is 20% felett van, közel 500 milliárd dollárral. Az elmúlt évben az ETH piaci dominanciája 10%-ról megduplázódott.
Egy pénteki tweetben az Altcoin Sherpa kriptoelemző azt állította, hogy az „alt szezon” már egy teljes éve tart. A BTC piaci dominanciáját nyomon követő grafikonra hivatkozott, ami arra utal, hogy a csökkenő tendencia folytatódhat.


Azt még nem tudni, hogy az intézményi befektetések segítenek-e padlót tenni a dominancia csökkenése alá. A CNBC-nek adott keddi interjújában Noelle Acheson, a Genesis Trading piacelemzési vezetője azt mondta, hogy „erős jeleket” lát arra, hogy az intézményi kriptobefektetések növekedése 2022 folyamán felgyorsul.
Azt mondta, hogy az intézményi befektetések növekedésének mértéke a kriptotérben az elmúlt 12 hónapban „elképesztő volt”. Még októberben a JPMorgan nemzetközi bankóriás elemzői azt állították, hogy az akkori BTC-ralit az intézményi befektetők megnövekedett étvágya táplálta.

Azt állították, hogy „úgy tűnik, hogy az intézményi befektetők visszatérnek a Bitcoinhoz, talán jobb inflációs fedezetet látnak benne, mint az aranyban”.
A Glassnode on-chain adatai szerint, bár a BTC rövid távú kínálata 32%-kal csökkent, a hosszú távú tulajdonosok 16%-kal növelték tartalékaikat 2021 folyamán.

Olvastad már? Továbbra is erős kezűek a veterán hodlerek – a nyári vevők dominálnak az eladók között

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.