40% alá esett a bitcoin dominanciája

Míg a Bitcoin-kritikusok szerint ez azt jelenti, hogy a BTC elveszíti előnyét mint első számú versenytárs, mások szerint az „altcoin-szezon” már a küszöbön áll, sőt, talán már el is kezdődött.
A Bitcoin piaci dominanciája tovább csökkent, és ezen a héten 40% alá süllyedt. Ez nagyon közel van a TradingView adatai szerint a 2018. januári 36,7%-os történelmi mélyponthoz.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Bitcoin (BTC) piaci dominanciája a BTC piaci kapitalizációja és a teljes kriptopiaci tőke aránya.
Nem ez az első alkalom, hogy a dominancia 2021-ben csökkent. Még májusban a Cointelegraph arról számolt be, hogy a BTC a CoinMarketCap szerint a kriptoeszközök összesített kapitalizációjának mindössze 40,3%-át képviselte, és szeptemberben ismét megközelítette ezt a szintet.
A Bitcoin-kritikus Peter Schiff szerdán tweetelt az eseményről, mondván, hogy ez azt jelzi, hogy a BTC „elveszíti az első számú versenyelőnyét”.


A TradingPlatforms hétfőn közzétett kutatása szerint az adatok egy közelgő „alt-szezont” jelezhetnek. Az elmúlt hét év során az altcoinok piaci dominanciája a 2014-es 21%-ról ebben a hónapban a háromszorosára, 60% körülire nőtt.

Az ether (ETH) piaci dominanciája továbbra is 20% felett van, közel 500 milliárd dollárral. Az elmúlt évben az ETH piaci dominanciája 10%-ról megduplázódott.
Egy pénteki tweetben az Altcoin Sherpa kriptoelemző azt állította, hogy az „alt szezon” már egy teljes éve tart. A BTC piaci dominanciáját nyomon követő grafikonra hivatkozott, ami arra utal, hogy a csökkenő tendencia folytatódhat.


Azt még nem tudni, hogy az intézményi befektetések segítenek-e padlót tenni a dominancia csökkenése alá. A CNBC-nek adott keddi interjújában Noelle Acheson, a Genesis Trading piacelemzési vezetője azt mondta, hogy „erős jeleket” lát arra, hogy az intézményi kriptobefektetések növekedése 2022 folyamán felgyorsul.
Azt mondta, hogy az intézményi befektetések növekedésének mértéke a kriptotérben az elmúlt 12 hónapban „elképesztő volt”. Még októberben a JPMorgan nemzetközi bankóriás elemzői azt állították, hogy az akkori BTC-ralit az intézményi befektetők megnövekedett étvágya táplálta.

Azt állították, hogy „úgy tűnik, hogy az intézményi befektetők visszatérnek a Bitcoinhoz, talán jobb inflációs fedezetet látnak benne, mint az aranyban”.
A Glassnode on-chain adatai szerint, bár a BTC rövid távú kínálata 32%-kal csökkent, a hosszú távú tulajdonosok 16%-kal növelték tartalékaikat 2021 folyamán.

Olvastad már? Továbbra is erős kezűek a veterán hodlerek – a nyári vevők dominálnak az eladók között

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.