3 ok amiért ismét zöldre váltott a kriptopiac

Az egész kriptopiac pozitív irányba mozdult el. A bitcoin értéke 5%-ot emelkedett az elmúlt 24 óra alatt és sok altkoin is heti csúcson van. Több tényező is állhat az áremelkedés mögött.

Az infláció a kriptopénzek felé tereli az embereket

A múlt héten több politikus is hatalmas kisegítési és gazdaságélénkítő csomagokat ígért, hogy enyhítsék a növekvő munkanélküliség és a recesszió hatását.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Az emberek megkönnyebbültek, de a közgazdások gyorsan kapcsoltak. Szakértők szerint ezek az intézkedések hatalmas inflációhoz és további gazdasági problémákhoz vezetnek a jövőben.
A kisegítési csomagokat már napok óta heves kritika éri. Elemzők szerint a Fed döntése, hogy 2 billió dollárt nyomtassanak, jelentősen csökkenti majd a dollár értékét.


Nem meglepő, hogy egyre több befektető választja a kriptopénzeket, melyeknek kötött a készlete, így nem kell félni egy központi bank manipulálásától.
Ez megerősíti azt a szemléletet, hogy az emberek egyre jobban bíznak abban, hogy a bitcoin és az altkoinok értékállóak lehetnek gazdasági nyomások ellenére.

Az emberek egyre jobban érdeklődnek a kriptopénzek iránt

Március közepén a kriptobefektetők több millió dollárnyi kriptopénzt likvidáltak, hogy gyors készpénzhez jussanak. A legtöbben a gazdaság összeomlásából származó tömeges leállásoktól tarthattak.
Mostanra egyértelművé vált, hogy a tömeges eladások rendkívüli lehetőségeket nyújtott a blokkláncipar számára.
A bitcoin hónapok óta először esett be 7000 dollár alá, így erős lehetett a vásárlási kényszer. A legtöbb altkoin hasonló módon már több mint egy éve nem volt ilyen alacsony szinten.

A platform továbbra is erős alapokra épül

A bitcoin részéről soha nem fért kétség ahhoz, hogy a 2020 erős évnek mutatkozik. A koronavírus megjelenése előtt a piac teljes gőzzel a helyreálláson dolgozott.
A blokkjutalom feleződésével sokan az árfolyam jelentős emelkedésével számoltak. Ezek a tényezők továbbra is fennállnak, és egyre több ember szerint zárhat jó évet a vezető kriptopénz.
Továbbra is tény, hogy a legtöbb kriptopénz, köztük a bitcoin hálózata is nagyon erős. A decentralizált pénzügyek (DeFI) növekedésével az Ethereum aktivitása is rekordszinten van.
Még az olyan kisebb altkoinok, mint a chainlink, a vechain és a stellar is jelentős valós felhasználást tapasztal, amelyre a befektetők is felfigyelnek.
A kriptopiacokra továbbra is mozgékony napok várnak, de a hálózat ma bebizonyította, hogy továbbra is egészséges maradt.

Olvastad már? Kezd visszaesni a bitcoin hálózati aktivitása, mi történik?

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Tájékoztatás : A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.