Zuhant a Dow Jones az elmúlt napok során: a bitcoin is követni fogja?

A bitcoin rendkívül jól teljesített az elmúlt pár nap során, 7700 dollárról 9500 dollárig emelkedett az értéke, mielőtt 9000 dollár körül állt volna be.
A kriptopénz a hagyományos piacok gyenge teljesítménye ellenére mutatott növekedést, így most szembement azzal a látszattal, hogy együtt mozog az értékpapírpiacokkal.

Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!

Az elemzők szerint azonban továbbra is életben lehet ez a jelenség és a tőzsdeárfolyamok csökkenésével a bitcoin értéke is csökkenhet.
A Dow Jones értéke rövid távon ismét csökkenni kezdett, így lehet, hogy ez a bitcoinra is kihathat az elkövetkezendő napok során.

Összeomlott a Dow Jones értéke a helyreállás ellenére

A Dow Jones Ipari Átlag (DJI) értéke több mint 1000 pontot esett az április 29-ei 24 730 pontos csúcshoz képest, ezzel jelenleg 23 720 ponton áll.
Ez annak a következménye, hogy a DJI több cége is gyengeséget mutatott, az Amazon első negyedéves jelentése után több mint 7%-ot esett a cég részvényárfolyama.
Egyre több és több cég fogja kiadni negyedéves jelentéseit, így a befektetők látni fogják, hogy milyen hatása volt a koronavírusnak a gazdaságra. Talán további zuhanás várható.
Ugyanakkor a bitcoin értéke nagyon erős technikai jeleket mutat, jelenleg a 9000 dolláros ellenállási szintnél tart, elemzők szerint pedig tovább növekedhet az értéke.

A DJI zuhanása problémát jelenthet a bitcoin számára

A DJI értékének csökkenése egyelőre nem hatott ki a bitcoin értékére, de jelentősen csökkentheti a vásárlók kedvét az elkövetkezendő hetek során.
Az Arcane Research legújabb cikke is kiemelte ezt a lehetőséget. Elmondták, miszerint érdemes lesz figyelni az S&P 500-at és a hasonló mutatókat.

 „A globális piacok válsága azonban nem fog megállni. Továbbra is nagy az összefüggés az S&P 500 között és a héten ez csak tovább emelkedett. A kriptopiacok is kiélvezhették a tőzsdék visszaállását és a múlt héten a tőzsdékkel együtt ez előbbi mutatott is egy kisebb visszahúzódást.”


Ez a korreláció elméletileg bármikor megtörhet, azonban a teljes szétváláshoz a bitcoinnak több hónapon át függetlenül kellene mozognia a részvénypiacoktól.

Olvastad már? A kriptobefektetők tömegesen utalják ki bitcoinjaikat a tőzsdékről

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.