Zuhant a Dow Jones az elmúlt napok során: a bitcoin is követni fogja?

A bitcoin rendkívül jól teljesített az elmúlt pár nap során, 7700 dollárról 9500 dollárig emelkedett az értéke, mielőtt 9000 dollár körül állt volna be.
A kriptopénz a hagyományos piacok gyenge teljesítménye ellenére mutatott növekedést, így most szembement azzal a látszattal, hogy együtt mozog az értékpapírpiacokkal.

Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!

Az elemzők szerint azonban továbbra is életben lehet ez a jelenség és a tőzsdeárfolyamok csökkenésével a bitcoin értéke is csökkenhet.
A Dow Jones értéke rövid távon ismét csökkenni kezdett, így lehet, hogy ez a bitcoinra is kihathat az elkövetkezendő napok során.

Összeomlott a Dow Jones értéke a helyreállás ellenére

A Dow Jones Ipari Átlag (DJI) értéke több mint 1000 pontot esett az április 29-ei 24 730 pontos csúcshoz képest, ezzel jelenleg 23 720 ponton áll.
Ez annak a következménye, hogy a DJI több cége is gyengeséget mutatott, az Amazon első negyedéves jelentése után több mint 7%-ot esett a cég részvényárfolyama.
Egyre több és több cég fogja kiadni negyedéves jelentéseit, így a befektetők látni fogják, hogy milyen hatása volt a koronavírusnak a gazdaságra. Talán további zuhanás várható.
Ugyanakkor a bitcoin értéke nagyon erős technikai jeleket mutat, jelenleg a 9000 dolláros ellenállási szintnél tart, elemzők szerint pedig tovább növekedhet az értéke.

A DJI zuhanása problémát jelenthet a bitcoin számára

A DJI értékének csökkenése egyelőre nem hatott ki a bitcoin értékére, de jelentősen csökkentheti a vásárlók kedvét az elkövetkezendő hetek során.
Az Arcane Research legújabb cikke is kiemelte ezt a lehetőséget. Elmondták, miszerint érdemes lesz figyelni az S&P 500-at és a hasonló mutatókat.

 „A globális piacok válsága azonban nem fog megállni. Továbbra is nagy az összefüggés az S&P 500 között és a héten ez csak tovább emelkedett. A kriptopiacok is kiélvezhették a tőzsdék visszaállását és a múlt héten a tőzsdékkel együtt ez előbbi mutatott is egy kisebb visszahúzódást.”


Ez a korreláció elméletileg bármikor megtörhet, azonban a teljes szétváláshoz a bitcoinnak több hónapon át függetlenül kellene mozognia a részvénypiacoktól.

Olvastad már? A kriptobefektetők tömegesen utalják ki bitcoinjaikat a tőzsdékről

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.