Zsarolóvírusok ügyében nyomoz az FBI

Az FBI több másik amerikai ügynökséggel együtt felhívást intézett a lakossághoz, hogy segítsenek a zsarolóvírusok terjesztőinek a lekapcsolásában.
A nyomozóhivatal egy államközi szervezettel és a kiberbiztonsági ügynökséggel kezdett együttműködésbe egy újonnan indult kampány keretein belül.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ennek során a zsarolóvírusok terjedésének szabnának gátat. A kezdeményezés apropóján megosztották a legújabb vírusról, a Vice Society-ről szóló figyelmeztetésüket is.
A hatóságok arra számítanak, hogy meg fog ugrani az ilyen típusú támadások száma, főleg az oktatási intézmények esetén.
Az iskoláknak legtöbbször kevesebb erőforrás áll a rendelkezésére, így nem tudnak megfelelő védelmet biztosítani az ilyen vírusok ellen, ezért sebezhetőbbnek számítanak.
A jelenlegi nézetek alapján a proaktív hozzáállás nagyon fontos az ilyen esetekben, így a hatóságok arra kérték a lakosságot, hogy osszák meg az információikat, amelyek elvezethetnek a támadókhoz.
Ilyen esetekben segítség lehet az érintett kriptotárcák címe, a zsaroló üzenetek, vagy éppen a támadóhoz köthető IP-címek ismerete.
A címek elemzésével a hatóságok le tudják nyomozni a pénzek útját a nyilvános adatbázisokon keresztül, és nem kell attól tartaniuk, hogy a nyom úgymond kihűl.
A kriptopénzek egyszerűvé teszik a határokon átnyúló utalásokat, a legtöbb bűnöző a hagyományos nemzeti valutákat részesíti előnyben, azokat használja az illegális tevékenységek során.
A felmérések alapján a blokkláncok aktivitásának mindössze 0,15%-a köthető törvénytelen tevékenységhez, ez a szám ráadásul évek óta csökkenő trendet mutat.
A hatóságok azt is javasolják, hogy a váltságdíj ne legyen kifizetve, hiszen ez sem garancia arra, hogy az áldozatok visszakapják az adataikat.
Azok a magánszemélyek, akik ilyen esetekben válnak érintetté, a hivatalos csatornákon keresztül tudják felvenni a kapcsolatot a hatóságokkal.
Hollandiában a közelmúltban göngyölítettek fel egy ilyen bűncselekményt, amely során a Maastrichti Egyetem rendszerét támadták meg zsarolóvírussal, 2019-ben.
Az egyetem kutatási eredményeit, az email-fiókjait, és a könyvtári anyagait titkosították, az intézmény pedig 200 ezer dollárnyi bitcoint fizetett a támadónak. A hatóságok viszont fel tudták deríteni az eset során használt kriptotárcák hálózatát.

Olvastad már? Az ENS címek lettek a legnépszerűbb NFT-k a piacon

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.