Vitalik Buterin szerint jó dolog, hogy lassan fejlődik az Ethereum

Az Ethereum alapítója a kriptoipar szabályozásáról beszélt nemrégiben, és megjegyezte, hogy a kriptós ökoszisztémák belső működésébe beleavatkozó szabályokat nem kellene erőltetni.

A kriptoiparnak először fel kell nőnie, és szinkronba kerülnie a törvényhozók elvárásaival, mielőtt teljesen szabad kezet kapnának a különböző projektek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ez a hozzáállás akkor is ajánlott, ha ennek eredményeképpen valamennyire lelassul a terjedés, ha csak így biztosítható, hogy a különböző kriptós kezdeményezések megfelelnek a törvényeknek.

„Én személy szerint örülök annak, hogy például sok tőzsdei alap, ETF el lett halasztva. Túl nagy figyelmet kapna az ökoszisztéma, és erre még nem érett meg.”

A KYC szabályok használata, valamint a defi alkalmazások szintén népszerű témának számítanak, azokhoz is megvolt Buterin hozzászólása. Külön kiemelte viszont a tőzsdei személy-azonosítási megoldások messzire vezető következményeit.

„A KYC bevezetése a defiben alaposan felidegesítené a felhasználókat, de semmit sem ér a hackerek ellen. A hackerek saját kódokat írnak, amelyekkel közvetlenül lépnek kapcsolatba az egyes okosszerződésekkel, nem pedig a KYC felületen keresztül.”

Buterin szerint több lehetséges megoldás is lehet erre a helyzetre, amely közül választani lehet.

Egyik javaslatként az úgynevezett „zero-knowledge proof” módszert nevezi meg, amelyekkel meg lehetne felelni a szabályozói elvárásoknak is, ráadásul megmaradna a felhasználók magánszférája.

Az persze kérdéses, hogy a szabályozók számára mennyire fontos a felhasználói magánszféra.

A Google nemrégiben vezette be azt a funkciót, hogy adott ETH-címet leellenőrizve meg lehet nézni annak egyenlegét.

Az Egyesítés előtt pedig egyfajta gesztusként aktiváltak az oldalukon egy visszaszámlálót, amely a hard forkig hátra lévő időt mutatta, amely során a proof of work blokkláncról egy másik, proof of stake szavazással működő hálózatra állították át a fejlesztők a protokollt.


Olvastad már? Többnyire eltűntek a gyenge kezek, de a kriptót nem rázta meg a techek zuhanása

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.