Vitalik Buterin a Fed pénznyomtatásához hasonlította a defitokenek gazdaságát

Az Ethereum társalapítója célkeresztbe vette a hatalmas kamatokaz ígérő tokeneket, felelőtlen pénzügypolitikához hasonlította gazdaságukat.

Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója ismét a Twitteren figyelmeztet a decentralizált pénzügyi (defi) szektor ellen, szerinte a különböző tokenek hátterében olyan felelőtlen gazdálkodás áll, mint a Fed pénznyomtatása mögött.

A kamatfarmolás a likviditás fokozásával ígér kamatokat egyes tokenek számára, és ez áll a mostani defibumm mögött.
Azonban Buterin kiemelte, hogy a különböző governance tokenek agresszív inflációja lefelé tolja azon coinok árfolyamát, melyeket „folyamatosan nyomtatnak azért, hogy kifizessék a likviditásszolgáltatókat.”

„Komolyan mondom, azoknak a coinoknak a mennyiségét, amelyek nyomtatásra kerülnek a likviditásszolgáltatók kifizetésére ezeknél az éves 50-100%-os kamatozású tokeneknél, még a központi bankok is megirigyelhetik.”
Buterin nem egyedüliként bírálja a defiszektor pénzügypolitikáját, a „Larrypc” nevű Twitter felhasználó szerint a kamatfarmolás „egy hatalmas Ponzi-csalás.”


Nem mindenki ennyire szkeptikus, David Lach befektető azt válaszolta:

„Ha ezeket a coinokat új kriptopénzként nyomtatnák (mint a bitcoint, ethereumot), akkor valóban őrültség lenne. De ezek egyfajta részvények ezen új kriptoprojektek számára, amely forgalmat hoz, így nem annyira őrültség. a kriptoszektorban mindig is lesznek új startupok, melyekben lehetőségek rejlenek.”

Azonban Buterin erre azt felelte, hogy „ez nem járható út” a projektek számára, szerinte hosszú távon azok az alkalmazások tudják fenntartani magukat, amelyek működési költségekkel üzemelnek.

„Eddig csupán azt a stratégiát láttam, hogy valamilyen furcsa pénzügyi támadással próbálnak likviditást lopni a Uniswaptől. Én nem rajongok ezért a stratégiáért.”

Buterin a SushiSwap kamatfarmolási platform és decentralizált tőzsde hirtelen jött felrobbanása miatt kommentálta a defipiacokat. A SushiSwap agresszív stratégiával próbálja előnybe helyezni a korai felhasználókat, az alap 100 Sushi/blokknál tízszer magasabb kamatokat ígér a korai likviditásszolgáltatóknak.

A kamatfarmolási láz ismét beindította az Ethereum skálázása miatti aggodalmakat, a komplex okosszerződések, melyek több defiprojekt alapját is adják, hatalmas költségeket eredményeztek még az alapvető utalások esetén is.
A Uniswap egy decentralizált tőzsde, melyen ERC-20-tokenekkel lehet kereskedni. A tőzsde miatt csupán az elmúlt egy hónap során több mint 7 millió dollárnyi tranzakciós díj keletkezett.

Olvastad már? 3 veterán igazgató is otthagyta a CoinMarketCap-ot

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.