Változások a bitcoin ATM-ek rangsorában

El Salvador viszonylag rövid ideig élvezhette a negyedik helyet a bitcoin ATM-ek számát rangsoroló listán, Ausztrália nemrégiben megelőzte.

El Salvador az első ország a világon, ahol a bitcoin hivatalos fizetőeszközként szolgál.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kezdeményezés részeként az elnök, Nayib Bukele 200 bitcoin-automatát telepíttetett az országban.

2021-ben ezzel a lépéssel El Salvador lett a világ harmadik legtöbb kriptopénzes ATM-jét működtető ország az USA és Kanada után.

A dobogós hely mindenesetre nem tartott túlságosan sokáig.

2021 szeptemberében még a harmadik helyen álló ország 2022-re már a negyedikre csúszott, hiszen Spanyolország elhódította a képzeletbeli bronzérmet tőlük.

Az év végére pedig a negyedik helytől is búcsúzni kellett, hiszen Ausztrália is megelőzte a Közép-amerikai államot.

Spanyolország tavaly októberben lett dobogós, mikor elérték a 215 működő ATM-et.

A beüzemelés ütemén azóta sem lassítottak sokat, 2023 első napján 226 készüléket tartanak nyilván az ország területén.

El Salvador így a negyedik helyre csúszott, de ez a pozíció sem tartott tovább néhány hónapnál.

bitcoin atm

2022 negyedik negyedévében Ausztráliában 99 új ATM-et üzemeltek be, ez derül ki a coinatmradar.com számaiból.

Ezzel a kontinensen már 219 aktív automata van szolgálatban, ez pedig már héttel több, mint amennyi El Salvadorban működik.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Ausztrália jelenleg 0,6%-kal részesedik a globális ATM-lefedettségből, és jó úton halad arrafelé, hogy megelőzze a teljes ázsiai kontinenst, ahol összesen 312 ATM van nyilvántartva.

Az egész világon összesen 38602 ATM van most, ebből pedig 6017-et a tavalyi év során helyeztek üzembe.

Az ATM-ek alakulását azért is érdemes figyelemmel kísérni, mert például Nigéria esetében a kormány úgy kívánja motiválni a lakosságot a saját központi banki digitális valutájuk használatára, hogy a készpénzfelvételt heti 1000 naira, azaz nagyjából 225 dollárnyi összegben limitálta.

Haruna Mustafa, a bankfelügyelet igazgatója szerint a lépés hatással lesz a fogyasztókra is.

„A lakosságot bátorítani kellene arra, hogy nyissanak az alternatív megoldások irányába, és készpénz helyett más módszerrel, banki applikációk, bankkártyák, mobilfizetés, vagy akár az eNaira, a saját digitális valutánk segítségével bonyolítsák a vásárlásaikat.”


Olvastad már? Polkadot (DOT) a 2023 figyelőlistára kerül

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.