Újra működik a Binance Chain

A hálózat rövid ideig tartó felfüggesztése után, amely egy láncközi hackelés következménye volt, a BNB-lánc újra aktív. A BNB Chain, a Binance kriptotőzsde által indított blokklánc a hálózat frissítése után ismét működik.

A hálózat aktivitása rövid időre felfüggesztésre került, miután megerősítették a cross-chain exploitról szóló pletykákat.

Néhány órával a hálózat újraindítása előtt a BNB Chain a Twitteren értesítette a közösséget, mondván, hogy a validátorok dolgoznak a hackerfiókok megállításán, és arra kérik a csomópontok futtatóit, hogy frissítsék verzióikat.

Az első becslések szerint az ellopott pénzeszközök értéke elérte a 100 millió dollárt. Azonban órákkal az első hírek után a BNB bejelentette, hogy a zsákmányolt pénzeszközök jelenlegi árfolyamon 70-80 millió dollár körül mozognak, 7 millió dollárt pedig sikeresen zároltak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kompromittálódás a BSC Token Hubon történt, amely végül „extra BNB-t” hozott létre a hivatalos bejegyzések szerint.

Changpeng Zhao, a Binance alapítója és vezérigazgatója is tweetelt az incidensről, mondván, hogy a hálózat felfüggesztése közepette a validátorokat arra kérték, hogy ideiglenesen állítsák le a BSC-t is, hogy megfékezzék a problémákat. Zhao biztosította a felhasználókat arról is, hogy a pénzük biztonságban van.

A felhasználók a Twitteren aktívan utánanéztek a problémának és az ellopott pénzeszközöknek, egyes becslések szerint a hacker körülbelül 400 millió dollárnyi vagyont tett elérhetetlenné a BNB Chain hálózatán.

A Tether, az USDT kibocsátója azt is közzétette, hogy feketelistára tette a hacker pénztárcájának címét.

Ez az eset alig néhány héttel azután történt, hogy a BNB Chain elindított egy közösség által támogatott biztonsági erőfeszítést a hálózatán lévő felhasználók érdekében.

Az AvengerDAO a csalások, a rosszindulatú szereplők és a potenciális exploitok, a kódban lévő hibák kihasználása elleni küzdelmet szolgálja. Az AvengerDAO-t mindenesetre nem említették a hálózaton történt legutóbbi incidenssel kapcsolatban.

Olvastad már? Bitcoin-bányagépekkel fűtenek egy holland raktárban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.