Újra működik a Binance Chain

A hálózat rövid ideig tartó felfüggesztése után, amely egy láncközi hackelés következménye volt, a BNB-lánc újra aktív. A BNB Chain, a Binance kriptotőzsde által indított blokklánc a hálózat frissítése után ismét működik.

A hálózat aktivitása rövid időre felfüggesztésre került, miután megerősítették a cross-chain exploitról szóló pletykákat.

Néhány órával a hálózat újraindítása előtt a BNB Chain a Twitteren értesítette a közösséget, mondván, hogy a validátorok dolgoznak a hackerfiókok megállításán, és arra kérik a csomópontok futtatóit, hogy frissítsék verzióikat.

Az első becslések szerint az ellopott pénzeszközök értéke elérte a 100 millió dollárt. Azonban órákkal az első hírek után a BNB bejelentette, hogy a zsákmányolt pénzeszközök jelenlegi árfolyamon 70-80 millió dollár körül mozognak, 7 millió dollárt pedig sikeresen zároltak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kompromittálódás a BSC Token Hubon történt, amely végül „extra BNB-t” hozott létre a hivatalos bejegyzések szerint.

Changpeng Zhao, a Binance alapítója és vezérigazgatója is tweetelt az incidensről, mondván, hogy a hálózat felfüggesztése közepette a validátorokat arra kérték, hogy ideiglenesen állítsák le a BSC-t is, hogy megfékezzék a problémákat. Zhao biztosította a felhasználókat arról is, hogy a pénzük biztonságban van.

A felhasználók a Twitteren aktívan utánanéztek a problémának és az ellopott pénzeszközöknek, egyes becslések szerint a hacker körülbelül 400 millió dollárnyi vagyont tett elérhetetlenné a BNB Chain hálózatán.

A Tether, az USDT kibocsátója azt is közzétette, hogy feketelistára tette a hacker pénztárcájának címét.

Ez az eset alig néhány héttel azután történt, hogy a BNB Chain elindított egy közösség által támogatott biztonsági erőfeszítést a hálózatán lévő felhasználók érdekében.

Az AvengerDAO a csalások, a rosszindulatú szereplők és a potenciális exploitok, a kódban lévő hibák kihasználása elleni küzdelmet szolgálja. Az AvengerDAO-t mindenesetre nem említették a hálózaton történt legutóbbi incidenssel kapcsolatban.

Olvastad már? Bitcoin-bányagépekkel fűtenek egy holland raktárban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.