Újabb milliárdos gondolja úgy, hogy a defi lesz a pénz jövője

Az ex-bankár Alexander Lebedev, aki az angol Evening Standard, a The Independent, és az orosz Novaya Gazeta újságok tulajdonosa, elmondta, szerinte a defi le fogja váltani a bankokat.
Szerinte a kriptopénzek és az okosszerződések nagy eséllyel fogják forradalmasítani a pénzrendszert.

A The Independent magazinban publikált egy hosszú véleménycikket a témáról, amelyben azt jelezte előre, hogy a blokklánc alaposan meg fogja változtatni a parazita-jellegű globális banki berendezkedést, hiszen „a blokklánc, és az okosszerződések alkalmazása feleslegessé teszi a pénzügyi szektor számára, hogy tömegeket alkalmazzanak”.

A defi mostani felfutását hosszú távon ő is fenntarthatatlannak gondolja, viszont a most épülő infrastruktúra, és ezek az új technológiák alapjaiban formálhatják át a világ pénzügyi rendszerét.

Az okosszerződések segítségével az ügyfelek úgy vehetnek igénybe pénzügyi szolgáltatásokat, hogy ehhez semmiféle harmadik, közvetítő fél nem kell, így „a mohó bankárok nem tudják ellopni az emberek pénzét”.
Elmondása alapján ő maga is kipróbálta a technológiát, egy észtországi defi-protokollba fektetett be 100000 dollárt, és így első kézből tapasztalta a működést, a hozamokat.

Ez pedig elég meggyőző volt ahhoz, hogy most már egy saját, független, decentralizált rendszer fejlesztésébe fogjon. Ezen a platformon pedig az összes ma létező banki szolgáltatás elérhető lesz.
Szóba került az is, hogy az államok és a kormányok egyre nagyobb figyelemmel fordulnak a terület felé, német, svájci, kínai, és USA példákat is hozva, hogy hogyan változik a stablecoinok és az értékpapír-tokenek megítélése az újabb és újabb jogszabályok tekintetében.

„A következő lépés pedig a tárgyi eszközök digitalizálása, tokenizálása lesz, ideértve az ipari létesítményeket, ingatlanokat, árucikkeket, szolgáltatásokat, mind a blokklánc technológia segítségével.”

Lebedev szerint a jelenlegi pénzrendszer katasztrófába fogja sodorni a világot, a megoldást pedig a kriptopénzek jelenthetik. Lebedev 25 éves banki tapasztalatokkal rendelkezik, és 1995 óta ő a tulajdonosa a harmadik legnagyobb orosz banknak.

Elmondása alapján világosan látta, hogy a versenytársainál mikor kezdett el megváltozni a munkavégzési gyakorlat, hogy minél több pénzt tudjanak az ügyfelektől behúzni.
Állítása szerint az oroszoktól a több ezernyi bankár a ’90-es évek óta százmillió dollárnyi pénzt vett el.
Ráadásul a világon több milliárd ember él, aki semmilyen banki szolgáltatásban nem részesülhet. Ennek legfőbb oka az, hogy a vagyoni helyzetük alapján „nincs mit elvenni tőlük”.

„Lehet, hogy éppen egy valódi pénzügyi forradalom küszöbén állunk, amely véget vethet a bankok korának.”

Olvastad már? 12 milliót buktak belga befektetők kriptós csalásokon a tavalyi év során

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.