Újabb milliárdos gondolja úgy, hogy a defi lesz a pénz jövője

Az ex-bankár Alexander Lebedev, aki az angol Evening Standard, a The Independent, és az orosz Novaya Gazeta újságok tulajdonosa, elmondta, szerinte a defi le fogja váltani a bankokat.
Szerinte a kriptopénzek és az okosszerződések nagy eséllyel fogják forradalmasítani a pénzrendszert.

A The Independent magazinban publikált egy hosszú véleménycikket a témáról, amelyben azt jelezte előre, hogy a blokklánc alaposan meg fogja változtatni a parazita-jellegű globális banki berendezkedést, hiszen „a blokklánc, és az okosszerződések alkalmazása feleslegessé teszi a pénzügyi szektor számára, hogy tömegeket alkalmazzanak”.

A defi mostani felfutását hosszú távon ő is fenntarthatatlannak gondolja, viszont a most épülő infrastruktúra, és ezek az új technológiák alapjaiban formálhatják át a világ pénzügyi rendszerét.

Az okosszerződések segítségével az ügyfelek úgy vehetnek igénybe pénzügyi szolgáltatásokat, hogy ehhez semmiféle harmadik, közvetítő fél nem kell, így „a mohó bankárok nem tudják ellopni az emberek pénzét”.
Elmondása alapján ő maga is kipróbálta a technológiát, egy észtországi defi-protokollba fektetett be 100000 dollárt, és így első kézből tapasztalta a működést, a hozamokat.

Ez pedig elég meggyőző volt ahhoz, hogy most már egy saját, független, decentralizált rendszer fejlesztésébe fogjon. Ezen a platformon pedig az összes ma létező banki szolgáltatás elérhető lesz.
Szóba került az is, hogy az államok és a kormányok egyre nagyobb figyelemmel fordulnak a terület felé, német, svájci, kínai, és USA példákat is hozva, hogy hogyan változik a stablecoinok és az értékpapír-tokenek megítélése az újabb és újabb jogszabályok tekintetében.

„A következő lépés pedig a tárgyi eszközök digitalizálása, tokenizálása lesz, ideértve az ipari létesítményeket, ingatlanokat, árucikkeket, szolgáltatásokat, mind a blokklánc technológia segítségével.”

Lebedev szerint a jelenlegi pénzrendszer katasztrófába fogja sodorni a világot, a megoldást pedig a kriptopénzek jelenthetik. Lebedev 25 éves banki tapasztalatokkal rendelkezik, és 1995 óta ő a tulajdonosa a harmadik legnagyobb orosz banknak.

Elmondása alapján világosan látta, hogy a versenytársainál mikor kezdett el megváltozni a munkavégzési gyakorlat, hogy minél több pénzt tudjanak az ügyfelektől behúzni.
Állítása szerint az oroszoktól a több ezernyi bankár a ’90-es évek óta százmillió dollárnyi pénzt vett el.
Ráadásul a világon több milliárd ember él, aki semmilyen banki szolgáltatásban nem részesülhet. Ennek legfőbb oka az, hogy a vagyoni helyzetük alapján „nincs mit elvenni tőlük”.

„Lehet, hogy éppen egy valódi pénzügyi forradalom küszöbén állunk, amely véget vethet a bankok korának.”

Olvastad már? 12 milliót buktak belga befektetők kriptós csalásokon a tavalyi év során

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.