12 milliót buktak belga befektetők kriptós csalásokon a tavalyi év során

-

A belga pénzügyi felügyelet információi alapján az országban az elszaporodó kriptós csalások miatt a helyi befektetők mintegy 12 millió dollárnyi pénzt buktak el.
Az október 5-én kiadott jelentésükben a Pénzügyi Szolgáltatói és Piaci Hatóság (FSMA) elmondta, a becslések alapján 10 millió eurót, azaz nagyjából 11,8 millió dollárnyi pénz loptak el a csalók 2019 májusa és idén szeptember között.

A hatóság közlése kitér arra is, hogy ezek döntő többsége hamis hirdetések segítségével történt, amely során az egyes platformok celebeket személyesítettek meg, így a közösségi médiában történő megosztások egyenesen a csalókhoz irányították a felhasználókat.

„Sok esetben kifejezetten agresszíven próbálják meggyőzni az embereket, hogy még nagyobb összegeket fektessenek be. Emellett sokszor arra is rábeszélik őket, hogy távoli hozzáférést biztosítsanak a számítógépeikhez, hogy a fizetési megoldásokban technikai segítséget nyújtsanak.”

A csalók módszerei közé tartozik az is, hogy megszerzik az egyes áldozatok kapcsolati információit, és az azokon lévőknek is felajánlják a szolgáltatásaikat. Sokszor pedig elképesztően magas hozamokat ígérnek, vagy egyenesen garantálják a nyereséget.
Az FSMA adataiból pedig az látszik, hogy az efféle tevékenységet folytatók egyre többen vannak. Bináris opciós kereskedés, forex, és egyéb pénzügyi megoldások terén is feltűnnek a csalók, ez alapján pedig egyértelműen kimutatható a növekedés a kriptós csalások számában Belgiumban.

2019-ben 3,2 millió dollárnyi csalásról érkezett jelentés a hatóságnak. 2018 során pedig az adatok alapján 2,5 milliós veszteséget szenvedtek el a megtévesztett áldozatok.
Az ország hatóságai emiatt jobban elkezdtek odafigyelni a megelőzésre is. Idén februárban például több, mint 140 kriptós oldalt tettek elérhetetlenné, csalás gyanúja miatt.
Ami viszont még fontos adalék, a becslések szerint valójában közel 150 millió dollárnyi pénzt buknak el az áldozatok éves szinten, viszont az esetek nagy többségét be sem jelentik.

Olvastad már? Lehet, hogy a defi egy buborék, de erősebbek leszünk tőle

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


 

Legfrissebb bejegyzéseink

A svéd adóhivatal 90 millió dollárt hajtana be a bányászoktól

A Svéd Adóhatóság, az STA úgy nyilatkozott, hogy a gyanújuk szerint 2020 és 2023 között számos bányászcég valótlan éves beszámolókat adott le, hogy elkerüljék az...

Gary Gensler otthagyhatja a tőzsdefelügyelet vezetői posztját?

A közösségi médiában nagy port vert fel, hogy az amerikai tőzsdefelügyelet, a SEC vezetője kétértelmű bejegyzést tett közzé. A felhasználók először arra gyanakodtak, hogy Gensler...

Dogwifhat (WIF) technikai elemzés 04.19.

Prémium Dogwifhat (WIF) A Dogwifhat (WIF) árfolyama csütörtökön emelkedést könyvelhetett el, egészen odáig, hogy felülmúlta társait a mémérmék területén. A Bonk Inu (BONK) után második helyen álló WIF...

A BlackRock is a bitcoin felezéssel foglalkozik

A világ legnagyobb befektetési cége, a 10,5 billió dollárt kezelő Blackrock egy saját videóban magyarázta el a felezés hatását a bitcoinra, és azt, hogy ez...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!