Újabb lépést az Ethereum 2.0 felé: megszületett a beacon chain genezis blokkja

Egyéves fejlesztés után az Ethereum 2.0 beacon chainjének genezis blokkja végre napvilágot látott.

A második legnagyobb kriptopénz folyamatosan elhalasztott skálázási és biztonsági fejlesztései ellenére újabb magabiztos lépést tett a cél felé: december 1-én első lélegzetet vett, nem sokkal 13 óra után, ahogy azt tervezték.

Az elstartolás fennakadások nélkül történt, és elérte a blokklánc véglegesítéséhez szükséges stake-részvételt.
Vitalik Buterin arról viccelt, hogy az első blokk nem tartalmazott valami jó kis üzenetet valami nagy dologról.


A legnagyobb változás minden bizonnyal a proof-of-stake konszenzusprotokoll hálózatra való bevezetése lesz, amely korábban ugyanaz a proof-of-work volt, mint a Bitcoin esetében.
A PoS célja, hogy még energiahatékonyabb módon biztosítsa a hálózatot: a hitelesítőknek az etherüket egy stakingszerződésbe kell utalniuk, ahelyett, hogy kriptográfiai feladványokat oldanának meg számítási kapacitással.
Az elindulás tervezett dátumát csak hetekkel ezelőtt erősítették meg, a hétnapos visszaszámláló pedig akkor tudott csak élesedni, amikor a stakingszerződésbe utalt etherek száma elérte az 524.288 ETH-t.
Egy fájdalmasan lassú elstartolás után a sikeres indulás így is csak órákon múlott a hiányzó ETH-k miatt.
A PoS-re való átállás kikövezné az utat az olyan jövőbeni fejlesztéseknek, mint a szilánkosítás a skálázhatóság fejlesztése érdekében.

A jelenleg stake-elt ETH-k csak az Ethereum 2.0 1.5-ös fázisának kigördülésekor kerülhetnek vissza tulajdonosaikhoz, amelyre a jelenlegi tervek szerint 2021 végén, 2022 elején kerülhet sor. Ezzel a fejlesztéssel a beacon chain és a szilánkosító rendszer felkerül a mainnetre is.
Az ETH2 elindulásának ténye a kriptopénz árfolyamán is meglátszott. Az idei évet mindössze 130 dolláron kezdte, mára azonban már 600 dollárt ér.
Az elindulást a leginkább a decentralizált közösségek várják. A defik 2020-as felrobbanása jelentős forgalom- és díjnövekedést okozott az Ethereum hálózatán.

Olvastad már? Egy vagyonkezelő szerint csupán a bitcoinba áramlik az aranyból kitörő tőke

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.