További pénzeszközöket foglalhatnak le az FTX alapítójától

Az FTX alapítója Sam Bankman-Fried vagyonának a nagy részét már lefoglalták, de további 700 millió dollár is a hatóságokhoz kerülhet.

Ha SBF-et elítélik csalás miatt, akkor az ügyészség elmondása alapján további vagyontárgyak is lefoglalásra kerülhetnek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ezek között Damian Williams, az ügyben eljáró szövetségi ügyész szerint fiat pénzek, részvények, és kriptopénzek is szerepelnek, valamint három, SBF-hez köthető Binance felhasználói fiók, a rajtuk lévő pénzzel együtt.

A hivatalos iratokból kiderül, hogy január 4. és 19. között már az FTX és az alapító legtöbb pénzeszközét lefoglalták a hatóságok, de van még több, amely a kárenyhítési eljárás részét képezheti.

A pénzeszközök listáján található például nagyjából 525 millió dollárnyi RobinHood részvény, 94,5 millió dollár készpénz a Silvergate Bank számláin, közel 50 millió a Farmington State Bank, és 20 millió az ED&F Man Capital Markets kezelésében.

Az ügyészség elrendelte, hogy ezeket is foglalják le, hiszen nagyon nagy a valószínűsége, hogy ezeket jogtalanul szerezhették meg az elkövetők, a felhasználók pénzének segítségével.

Az FTX belső köréhez tartozó Caroline Ellison és Gary Wang együttműködik a nyomozásban a hatóságokkal, hogy le lehessen tisztázni, egészen pontosan milyen szerepük volt a tőzsde bedöntésében.

Sam Bankman-Fried viszont fel lett mentve az eddigi vádpontokban, a bíróság nem találta bűnösnek.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Afrikai terjeszkedés

Január elején a Wall Street Journal közölt egy cikket arról, hogy a tőzsde még a november elején bekövetkezett csőd előtt nem sokkal aktívan reklámozta magát az afrikai országokban.

Egy akkori kampányban az USD-alapú stablecoinokat promótálták, mint jó befektetést a magas inflációval küzdő helyi pénzek helyett, valamint 8%-os kamatot fizető staking szolgáltatást ajánlottak.

Az infláció-elleni használhatóság általánosságban igaz, hiszen számos afrikai pénznem rengeteget veszített az értékéből a dollárhoz képest, viszont azok, akik pénzt tartottak az FTX-en, mindenüket elvesztették.

A korábbi jelentések alapján a platform nagyjából 500 millió dolláros havi kereskedési volument regisztrált Afrikából, és ennek a nagy része Nigériából jött.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Alig több, mint egy héttel a csőd előtt pedig a tőzsde Nyugat-Afrikában indított reklámkampányt, annak apropóján, hogy bevezették a nyugat-afrikai frank, mint fiat pénz támogatását.

Olvastad már? „A kriptók 99,99%-a átverés”

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Bybit

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.