Tovább vásárol a Meitu – duplázza a kriptokészletét

A tőzsdén is kereskedett okostelefon-vállalkozás jelenleg 90 millió dollárnyi kriptopénzzel rendelkezik.

A kínai Meitu tegnap bejelentette, hogy további bitcoint és ethereumot vásárolt – ezzel kriptovagyonának összértéke már meghaladta a 90 millió dollárt.

A Meitu okostelefon- és szelfialkalmazásokat gyártó vállalat nagyjából 22 millió dollárnyi ethereummal és 17,9 millió dollárnyi bitcoinnal tankolta fel készleteit korábban ebben a hónapban.
Tegnap további 28,4 millió dollárnyi ethereumot és 21,6 millió dollárnyi bitcoint vásárolt.

„Eddig a bejelentésig a csoport összesen nagyjából 90 millió amerikai dollárnyi kirptovalutát halmozott fel” – áll a vállalat egy nyilatkozatában.

A Meitu ezzel a legutóbbi olyan techvállalat, amely a kriptopénzek növekedésének a fényében azok vásárlása mellett foglalt állast.
A bitcoin árfolyama azóta szárnyal, hogy a covid-19 okozta járvány nagy károkat okoz a világ gazdaságaiban.
Árfolyama a cikk írásakor 58.000 dollár fölött alakul, amely több mint 1000%-os növekedés a 2020. márciusi összeomláshoz képest.
A nagy visszatérés főleg a nagy cégek bevásárlásainak köszönhető. A MicroStrategy felhőszoftvercég volt az első fecskék egyike, akit aztán a Square fizetési cég követett – ők 50 millió dollárnyit vásároltak még októberben, majd az idei év elején további 170 millió dollárnyi bitcoinnal gyarapították készletüket.
Az idei év legnépszerűbb bitcoinvásárlását mégis az Elon Musk vezette Tesla villanyautógyártó tudhatja a magáénak.
Ők februárban 1,5 milliárd dollárnyi bitcoint vásároltak a januárban indult korrekció végén – a bitcoin árfolyama egyébként azóta sem csökkent az akkori szint alá.
A fucsieni székhelyű Meitu most a sikersztori újabb szereplője szeretne lenni. A vállalat 16.000 ethereumot és 386 bitcoint vásárolt, mivel hisznek abban, hogy a kriptopénzeknek „bőven van helyük az értéknövekedésre.”
A vállalat hozzátette, hogy vagyoneszközeik egy részének bitcoinba és ethereumba történő átcsoportosítása hasznosnak számít a készpénz alternatívájaként, amely „ki van téve az elértéktelenedésnek” – mondja a vállalat, idézve a MicroStrategy-CEO hozzászólásait, aki hasonlóan érvel.


A Meitu azt is elmondta, hogy a blokklánc-technológia – bár továbbra is fiatal – „megvan benne a potenciál arra, hogy megzavarja a meglévő mind pénzügyi, mind pedig technológiai iparágakat.”
A vállalat azonban hozzátette, tisztában van azzal, hogy a bitcoin és az ethereum nagy mértékű árfolyam-ingadozásnak van kitéve.

„Dacára a hosszú távú kilátásoknak, a kriptopénz árfolyama általánosságban magasan volatilis, az igazgatótanács ezért most úgy döntött, hogy az összpiaci érték szerint vett két legnagyobb kriptopénzbe, a bitcoinba és az ethereumba fog fektetni, amelyek az igazgatótanács szerint hosszú távon növelhetik majd a részvények értékét.” – olvasható a nyilatkozatban.

Figyelmeztettek, hogy „nincs biztosítás a megvásárolt vagy értékesített kriptovaluták ütemezésére, mennyiségére, típusára vagy árfolyamára vonatkozóan.”

A 2008-ban alapított Meitu Hongkong legnagyobb tőzsdére lépését valósította meg 2016-ban, amikor listázásra került a börzén.
A vállalat elmondása szerint küldetésük az, hogy „mindenki egyszerűen váljon gyönyörűvé” fényképfeldolgozó-alkalmazásaikon keresztül.

Olvastad már? Az Nvidia saját frissítése lőtte ki egy videókártyája hasharány korlátját

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.