Tovább terjeszkedig a Citigroup – a kriptopiac a cél

Az Egyesült Államok multinacionális bankja, a Citigroup kriptovalutával kapcsolatos terméket fejleszt, hogy befektetői anélkül férhessenek hozzá a kriptopiachoz, hogy közvetlenül rendelkeznének digitális eszközökkel – mondta a Business Insider szeptember 9-én egy névtelen forrásra hivatkozva.

A Citigroup, amely korábban az államilag szabályozott megközelítést választotta a kriptovalutákkal szemben, most az American Depositary Receipts (ADR) egy átdolgozott válozatát fogja használni – ez a rendszer 1920 óta része az értékpapíroknak, amely a nem-amerikai cégek számára kínál részvnyeket– hogy a befektetők közvetett módon kereskedhessenek kriptovalutákkal.

A pénzügyi terméket Digital Asset Receiptnek (DAR) nevezték el, ezt különböző források is megerősítették.

Azokra az emberekre hivatkozva, akiknek “van rálátásuk a tervre”, a DAR “úgy működik mint” az ADR, mindkettő “lehetőséget ad az amerikai befektetőknek, hogy külföldi pénzügyi termékekkel rendelkezhessenek, amivel egyébként nem tudnak kereskedni az amerikai piacon.”

“A külföldi termékeket az a bank birtokolja, amely a letéti igazolást szolgáltatja. Ebben az esetben a kriptovalutát a letétkezelő birtokolja, a DAR-t pedig a Citigroup bocsájtja ki” – magyarázta a Business Insider a forrásra hivatkozva.

Bár a lehetséges bevezetésre nincs időkeret, és a Citigroup nem kívánta ezt kommentálni, a hír a legmegfelelőbb időben érkezett a piacra.

Ugyanakkor a Bitcoin és Etherem alapú kereskedések (ETF) sorsa továbbra is központi téma, amely alkalmazások igénybevételéről szóló döntését a SEC augusztusban elhalasztotta erről itt olvashattok.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink: 

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.