Tom Lee véleménye a mostani helyzetről

A Bitcoin „nem megy tönkre”, ha megtartja jelenlegi árát és volatilitási szintjét, mondta Tom Lee, a Fundstrat elemzője a CNBC „Fast Money” című műsorában augusztus 6-án.

Az interjúban Wall Street bikája a Fundstrat nemrég indított Bitcoin Misery Index (BMI) rendszerére hivatkozott, melynek célja, hogy informálja a befektetőket arról, hogy az ár és a volatilitás alapján mennyire „boldogtalanok” a valuta tulajdonosai.

Lee szerint, ha az index 27 alá esik, az azt jelenti, hogy jók a jövőbeli megtérülések, de ha 68 százalék fölé emelkedik, akkor „ideje eladni a Bitcoint”. Megjegyezte, hogy mivel a jelenlegi index 39, a lendület hamarosan „visszaáll.”

„A Bitcoin nem megy tönkre, ha képes megmaradni ezeken a szinteken. Szerintem az emberek félnek attól, hogy újra 6.000 dollárra csökkent, és soha nem épül fel a medvepiacból.”

A Fundstrat kutatócsoportjának vezetője azt is kiemelte, hogy a Bitcoin jelenlegi kriptopiaci dominanciája, amely 48 százalékra ugrott az utóbbi hetekben, mint 37 százalékra csökkent júliusban.

Ahogy Lee kifejtette, annak a ténye, hogy a fő kriptopénz megtartja lendületét a piaci részesedés tekintetében, „valójában azt mutatja, hogy a piac reagál a történésekre.”

Szintén kiemelte az ipar legutóbbi nagy híreit, azt a bizonyos ICE bejelentést egy új, globális eszközplatform fejlesztésével kapcsolatban, akárcsak a SEC azon kijelentéseit, hogy a Bitcoin nem értékpapír.

A Kriptoworld.hu a napokban számolt be róla, hogy az ICE, amely 23 vezető globális tőzsde üzemeltetője, bejelentette terveit egy integrált digitális eszközplatform létrehozásával kapcsolatban, amely lehetővé tenné a vásárlók, a kerekedők és az intézményi ügyfelek számára, hogy vásároljanak, értékesítsenek, tároljanak vagy költsenek digitális eszközeikből egy „zökkenőmentes, globális hálózat” segítségével.

Július elején Lee megismételte állítását, miszerint a Bitcoin bármikor elérheti a 22.000 és 25.000 dollár közötti árat 2018 végéig. Korábban idén nyáron, június 27-én Lee megjósolta, hogy a Bitcoin júniusi csökkenő tendenciája megfordítható lenne, ha a Bitcoin áttörné a 6.300 és 6.400 dolláros ellenállási pontokat.

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.