Tanácsot adott a Polychain vezérigazgatója a Facebooknak

Többször is beszámoltunk már a Facebook stabilcoinos terveiről. A hír természetesen a piac több szereplőjét sem hagyja hidegen, máris tanácsokat osztogatnak.

Olvastad már? Megvan a dátum – hamarosan indul a Bakkt

Olaf Carlson-Wee, a Polychain Capital vezérigazgatója úgy gondolja, okos döntés lenne a Facebook részéről, ha a készülő biztosérméket egy publikus blokklánc infrastruktúrájúra fejlesztenék.

Carlson-Wee a Consensus 2019 konferencia „To the Moon and Back” fórumán szólalt fel május 15-én.
Carlson-Wee magyarázata szerint az általa említett megoldás olyan, mint amilyen a bitcoin blokklánca is – vagyis a létrehozó lemondott a rendszer irányításáról.
Érvelése alapján egy ilyen metódus a közösségi médiaóriás számára is előnyös lenne:

„Úgy vélem, a Facebook összes problémája a platformjuk menedzselésének módjából és hasonló dolgokból fakad.
Szerintem a publikus infrastruktúra felépítése a részükről igazából stratégiai előrelépés lenne. Ez az infrastruktúra aztán beépíthető lenne az összes Facebook-felületbe.
De ez a publikus infrastruktúra – már amennyiben nem kívánják birtokolni – szerintem az, amellyel a legnagyobb sikereket elérhetik.”

Megjegyzése szerint ezenkívül más előnye is lenne ennek a feladott irányításnak, hiszen elkerülhetővé válna a felelősségre vonás a platformon előforduló vitás, esetleg törvénysértő esetekben; a helyzetet az internet megalkotásához hasonlította:

„Az internet létrehozói nem felelősek azért, ami az interneten elhangzik, azaz a felhasználók tetteiért.
Ezután megosztotta a hallgatósággal a kriptopénzeket illető, szélesebb képet átfogó vízióját, amelyben a kriptók átlagos és könnyen hozzáférhető értéktároló eszközként funkcionálnak:
„Fantasztikus dolognak érezném, ha a nagy techcégek publikus peer-to-peer kriptohálózatok építésére fordítanák az erőforrásaikat.”

Ahogy egy korábbi cikkünkben már írtuk, a Bloomberg egy névtelen forrása szerint a Facebook még 2019 harmadik negyedévében be akarja mutatni a saját, valószínűsíthetően biztosérme kriptopénzét.
A Wall Street Journal forrásai pedig egymilliárd dolláros forrásbevonásról értesültek a fejlesztés alatt álló FB Coin kapcsán.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.