„Soha többé FUD” – üzente Charlie Lee a Litecoin születésnapján

A világ hatodik legnagyobb kriptoeszközének is születésnapja volt a hétvégén. 2011. október 7-én a Githubon adták ki a Litecoint, illetve annak nyílt forráskódú kliensét. Pár nappal később – október 13-án – elindult az LTC hálózata.
Mára nyolcéves lett és számtalan egyéb kriptoeszközt túlélt – mégis aránytalanul sok támadás éri.

Ne is törődj a támadásokkal

Charlie Lee, a Litecoin megalkotója tegnap a Twitteren ünnepelte alkotásának nyolcadik születésnapját. A reakciók azonban nagyrészt még több támadásból és gyűlöletből álltak.
Ezeket főleg bitcoinmaximalisták és kriptopénzeket támadók írták. Az ilyen emberek száma jelentősen növekedett az elmúlt éven során.

„Már 8 éve folyamatosan fut a Litecoin hálózata, szünetmentesen. Ez idő alatt 500 000 000 000 dollár értékű litecoin cserélt kezet.”


Ez a szám nem tükrözi a valós fiat értékét, ugyanis a tranzakciók nagy része különböző blokkláncok között zajlott. Ennél nagyobb probléma, hogy Lee és az alapítvány számos támadást kapott, mivel egyes hírek szerint elfogyott a pénzük, és hamarosan csődöt jelentenek.
A múlt héten a Trustnodes írta meg, hogy a Litecoin Foundation bevétele tavaly még több mint egy millió dollár volt. Idén ehhez képest csak 70 000 dollár. Azt állították, hogy a projekt egyetlen jövedelemforrása a pólóeladásokból érkezett.
Október végén egy drágának tűnő Litecoin-csúcstalálkozót tartanak, hogy felélesszék a projekt iránti érdeklődést.
Abban reménykednek, hogy az olyan neves előadók, mint Ron Paul, Anthony Pompliano, Mati Greenspan és természetesen Charlie Lee majd tisztázza a támadások egyes pontjait.

Nem mentünk csődbe

A csődről érkező kommentekre a következőt reagálta Lee:

„Nincs közel a csődeljárás. Ne hallgassunk a bugyuta támadásokra és hazugságokra. Még két évre elég pénzünk van.”

A Litecoin azok között az altkoinprojektek közt lehet, melyek bevétele idén jelentősen alacsonyabb, mint 2017-ben vagy 2018-ban. Az egész kriptopiac még mindig 70%-kal alacsonyabb szinten van a csúcshoz képest – nem sok altkoin sem úszta meg a vérengzést.
Az emberek legnagyobb baja a litecoinnal, hogy Charlie Lee a csúcson eladta készleteinek nagy részét, így egymaga finanszírozni tudná az alapítványt abból a rengeteg pénzből, amit így megkeresett.
A születésnapi üzenetnek emellett van egy átható üzenete is – a bitcoin mellett ezüstnek minősülő kriptopénz már 8 éve jelen van, mialatt számtalan egyéb koin jelent meg és tűnt el.

Olvastad már? Ha a bitcoin beesik, a teljes kriptoipar elbukik

Még mindig a hatodik legnagyobb kriptoeszköz összértéke szerint, és nem valószínű, hogy az elkövetkezendő évek során ez megváltozna.
Forrás: ethereumworldnews.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.