Softbank és a Bitmain vagy mégse?

A Softbank egy tisztviselője tagadta, hogy bármi közük lenne a Bitmain BTC bányászóriásba történő befektetésekhez – ellenben a mainstream kripto portálok múlt heti értesüléseivel.

Forrás: en.wikipedia.org
Softbank Tokiói székház

Ahogy korábban beszámoltak róla, a Bitmain állítólag egy előzetes, privát IPO-t indított, amely 15 milliárd dollárral növelte annak értékét. A hírek akkor arról szóltak, hogy mind a Tencent, egy kínai tech konglomerátum, mind a japán Softbank – aki a maga 15%-os részesedésével az Uber legnagyobb részvényese – érintett az ügyben.

Miután egy olyan fülest kapott, miszerint sem a Tencent, sem a SoftBank nem vett részt a Bitmain akciójában, a Cointelegraph felkereste mindkét vállalatot, megerősítés végett.

Válaszul a Cointelegraph kérdéseire, Kenicsi Juasza, a SoftBank Group Corp. kommunikációs részlegének egy tisztviselője elmondta:

„Sem a SoftBank Group Corp., sem pedig a SoftBank Vision Fund nem érintett az ügyletben.”

Az ügy tisztázására irányuló számos kérelem ellenére a Tencent nem kívánt válaszolni a Cointelegraph leveleire.

A Cointelegraph médiafelhívására való válaszadást a Bitmain is visszautasította.

Forrás: en.wikipedia.org

A SoftBank és a Tencent Bitmainnal közös történetéről először a kínai QQ augusztus 4-i kiadványa számolt be. Akkor azt írták:

„[…] hivatalosan is befejzeték a Pre-IPO fordulót. Ez a kör olyan befektetőket foglalt magába, mint a Tencent, a Softbank és a China Gold. A jelenlegi finanszírozási kör egymilliárd dollár, a befektetés előtti felértékelés pedig 14 milliárd dollár.” (a részletet a Google Fordító fordította kínairól angol nyelvre a ford.)

Miután a történetet megcáfolták, nem voltak hivatalos megerősítések vagy tagadások sem aSoftBank, sem pedig a Tencent részéről.

A QQ beszámolóját aztán átvették az olyan mainstream médiaforrások, mint a Business Insider, amely augusztus 14-én írta meg, hogy a Bitmain lezárt egy „egymilliárd dolláros finanszírozási kört, amelyet a Tencent kínai techóriás és a japán SoftBank vezetett”.

A cikk aztán a CCN-en is megjelent a BI-re hivatkozva. A Yahoo! Finance szintén beszámolt a Bitmain történetéről a CCN-t jelölve meg forrásként, a CoinDesk pedig a Yahoo! Finance értesülései szerint írta meg cikkét.

Amikor a média beszámolt a SoftBank és a Tencent Bitmainnel közös ügyletéről, a Blockstream stratégiai vezetője Samson Mow augusztus 11-én tweetelt egy fényképet – a jelentések szerint a Bitmain pre-IPO-járól – amely állítólag nagy mennyiségű Bitcoin Cash-t (BCH) tartalmazott.

Augusztus 12-én Samson Mow újra feltöltött két fényképet Twitter oldalára, ahol a Bitmain első negyedéves eredményei voltak láthatók – egy kínaiul, egy pedig a Morgan Stanley alapján. Megjegyzésként hozzáfűzte:

„Miért van az, hogy a Bitmain tőkéje olyan gyorsan növekszik, és az első negyedéves eredményeit csak a pre-IPO befektetőinek mutatja meg? Már a harmadik negyedévben vagyunk. Az ok, hogy a második negyedév egy katasztrófa volt. A Bitmain masszív 1,24 milliárd befektetett dolláron ül, az S9 ára pedig ~85%-ot esett! A második negyedév vesztesége körülbelül 600-700 millió dollár volt.

Válaszul Mow Twitter-bejegyzéseire a Crypto Herpes Cat publikált egy cikket a Mediumon, amelyben számos teóriát kifejtettek arról, hogy szerezhetett a Bitmain annyi BCH-t – másképp, mint BTC-t BCH-ra váltva, ahogy Mow mondta –, illetve hogy mit kezdenek az ASIC bányászokkal a medve piacon. Azt írták:

Hogyan értékesíted ezeknek a monolit kriptovállalkozásoknak és holdingjaidnak az értékét? Elindítasz egy IPO-t, […], és reméled a befektetőid nem jönnek rá, hogy minden jelenlegi eszközöd nagyon, nagyon illikvid.”

Jihan Wu, a Bitmain vezérigazgatója még júniusban utalt arra, hogy a vállalat IPO elindításába fogna a hongkongi részvénytőzsdén.

A kínai QQ kiadványa – ugyanaz a forrás, amely azt állította, hogy mind a Tencent, mind a SoftBank érintett az utóbbi finanszírozási körben – legutóbb azt írta, hogy a cég értéke 30 milliárd dollár lesz majd.

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.