Satoshi Nakamoto írt a WikiLeaksről egy nappal eltűnése előtt

Julian Assange Londoni letartóztatása sok kriptobefektetőt emlékeztetett Satoshi Nakamoto, a bitcoin feltalálójának egyik korábbi bitcointalk fórumbejegyzésére, melyben szót ejtett a bitcoinról, mint a Wikileaks egy lehetséges fizetési rendszere.

Olvastad már? Közös bankkártyát indít a Visa és a Coinbase az EU-ban és az Egyesült Királyságban

Satoshi a következőt mondta:

 „Jó lett volna, ha más kontextusban kapunk ekkora figyelmet.
A Wikileaks nagy port kavart, és most felénk tart a vihar.”

Satoshi ekkoriban azt kommentálta, hogy a WikiLeaks körüli figyelem egyre növekedni kezdett és ez a bitcoin számára is problémát jelenthet idővel.

Satoshi abban reménykedett, hogy a bitcoin természetesen fog növekedni és nem fog magára vonzani semmilyen kéretlen figyelmet, olyan oldalakon keresztül, mint a WikiLeaks, mely számos kormány ellenségévé vált.
A WikiLeaks ekkoriban kezdett bitcoinadományokat elfogadni, mely megkerült olyan fizetési rendszereket, mint a PayPal.
Egy redditfelhasználó a következőt írta bejegyzésében:

 „A WikiLeaks bejelentette, hogy mostantól elfogadnak bitcoinadományokat, mivel minden egyéb fizetési szolgáltatónál tiltólistára kerültek.
A Wikileaks forró téma volt ekkoriban, számos titkos katonai dokumentumot szivárogtattak ki, ezért sokan ennek kapcsán hallhattak először a bitcoinról.

Korábban Assange is pozitívan vélekedett a bitcoinról, a következőt mondta:

 „Sok gondolatom van a bitcoinról és a WikiLeaksel közös történelméről.
Eric Schmidt és én is beszélgettük róla és számos irományomat megosztottam a témáról. Ez egy nagyon bonyolult téma, ezért nem is tudnék mindent elmondani róla.”

Edward Snowden is kommentálta Assange letartóztatását, szerint az ügy egy „nagyon sötét folt” a történelemben.

A bitcoin minden egyes illegális felhasználása kéretlen figyelmet von rá, legyen szó a darkwebről vagy a Silk Roadról.
Az egész világ láthatja, hogy a bitcoint eredetileg nem azért teremtették, hogy megkerüljék a hatalmat és illegális tevékenységeket folytassanak vele.

Inkább egy digitális eszköznek szánták, mely javítani igyekszik a felhasználók életét és megkerüli a feleslegesen drága és nem biztonságos központosított hatalmakat.
Forrás: investinblockchain.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.