Saját kriptopénzt indítana a Goldman Sachs

David Solomon, a Goldman Sachs vezérigazgatója nemrég elmondta, hogy a JPMorgan Chase-hez hasonlóan saját kriptopénz indítását tervezgeti. A cég emellett a biztosérmék és más vagyoni eszközök tokenizálását is kutatja.
A Les Echos francia híroldal nemrég interjút készített a Goldman Sachs vezérigazgatójával – a kriptopénzekről és a cég ezzel kapcsolatos terveiről is kérdezték.

Elmondta, hogy kutatják a stabilkoinokat és a vagyoni eszközök tokenizálását is. Megvizsgálták a JPMorgan Chase kriptopénzét, és ők is hasonló rejtvalutát indítanának.

 „Nyugodtan feltételezheti, hogy a világ minden jelentős pénzügyi intézménye a tokenizációt, a stabilkoinokat és a gördülékeny fizetéseket kutatja.” – tette hozzá

Úgy hiszi, hogy a pénzügyi rendszerek ebbe az irányba tartanak, különösen a stabilkoinok és a tokenizáció irányába. Azonban kihangsúlyozta, hogy mindössze „hiszi.”
Solomon nem kívánta kommetálni a Facebook Libra projektjét, csak annyit mondott róla, hogy „tetszik neki az alapötlet.”

Érkezik a kriptopénzek szabályozása

Amikor a kriptopénzek szabályozásáról kérdezték, azt mondta, hogy „biztosan érkezik a változás.” Hogy ez alatt mire gondolt, arra csak találgatni tudunk.
Annyit már tudhatunk, hogy több G20-találkozó is megvitatta a kriptopénzek szabályozását, eddig eredménytelenül. Lehet, hogy ezúttal végre döntés születik az ügyben.

 „Szerintem a világ összes törvényhozója azt figyeli, hogy mi zajlik jelenleg. Azon gondolkodnak, hogyan működik mindez, és nagyon figyelnek a fizetési folyamatokra.” – magyarázta el Solomon

Vicces, hogy a cégek milyen gyorsan megváltoztatják álláspontjaikat. Januárban a JPMorgan Chase még azt mondta, hogy a kriptopénzeknek csak egy disztópikus gazdaságban lehet értékük.
Jelenleg a saját JPM Coinjuk indulását tervezik. Ez a Quorum rendszerén fog futni, mely az Ethereum egy privát verziója.
A bank a rendszert az EthLab közreműködésével fejlesztette ki. A megoldás célja, hogy tranzakciókat rendezzen az ügyfelek és a nagybani kereskedő vállakozások között.

A JPMorgan elmondta, hogy már a héten megkezdik a teszteket az első ügyfelekkel.
Ez jól mutatja, hogy milyen érdekes és izgalmas jövő áll előttünk. A bankok is elkezdtek létjogosultságot adni a kriptopénzeknek, és ezzel olyan embereket is meggyőzhetnek, akik nem jártasak a témában.
A fizetési rendszerek megváltozhatnak, a bankok a kriptopénzekhez hasonló lehetőségeket kínálhatnak majd. A kérdés már csak az, hogy mikor jönnek rá az emberek, hogy nem kellenek harmadik felek, ha mindent meg lehet oldani peer-to-peer módon.

Olvastad már? A bitcoinbányászás versenyszerűbb, mint valaha

Forrás: coinspeaker.com
Kiemelt kép: revenuesandprofits

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.