Razziát tartottak a Bithumb és az Upbit tőzsdéknél

A Dél-koreai hatóságok ismét vizsgálódnak a kriptotőzsdék környékén, és hétfőn a két legnagyobb váltónál is házkutatást tartottak.

Annak apropóján tették ezt, hogy egy ellenzéki politikussal kapcsolatban, és az ő illegális kriptós tevékenységével egyre vadabb pletykák terjednek az országban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Kim Nam-kuk, a Koreai Nemzetgyűlés tagja akkor került a figyelem középpontjába, mikor kiderült, hogy 2021-ben 800 ezer wemix coint birtokolt, amely akkori áron nagyjából 4,5 millió dollárt ért. A múlt hét vasárnapján a politikus kilépett a pártjából.

Az esethez kapcsolódóan az Upbit és a Bithumb tőzsdéktől tranzakciós történeteket foglaltak le a hatóságok, emellett a helyi techcég, a Kakamo Corp által futtatott Kakao Klip rendszeréből is, ez derül ki a helyi hírügynökséges beszámolóiból.

A hírek szerint Kim mindhárom platformon rendelkezett felhasználói fiókkal, és a tavalyi év első felében utalta át a coinokat a Bithumb tárcájából az Upbitre.

A Koreai Pénzügyi Hírszerzési Egység ezt az utalást gyanúsként jelölte meg, és jelentette a Főügyészségnek.

A gyanú szerint a politikus ezzel a pénzmozgással megszegte a koreai törvényeket, hiszen a tőzsdéknek jelenteniük kellett volna az utalást, mivel a tulajdonos birtokában lévő pénz sokszorosan meghaladja a törvényben meghatározott értékhatárt.

Kim ráadásul azok között van, akik arra szavaztak még 2021-ben, hogy az országban egyelőre halasszák el a digitális eszközökön elért nyereségre bevezetendő adó kivetését.

Emellett azzal is gyanúsítják, hogy a tavalyi parlamenti ülésszak ideje alatt is kereskedett a kriptóval.

A vádak szerint ez összeférhetetlenség, ráadásul a bennfentes kereskedés gyanúja is felmerült, mivel politikusként lényeges információkhoz juthatott, amelyek nagy hatással járhattak a kriptós befektetésére.

A hatóságok így eljárást indítottak, és le is akarták Kim tárcáit az említett tőzsdéken, még tavaly év végén, de a bíróság ezt nem engedélyezte.

Ahogy azonban a botrány egyre nagyobb lett, és az eset egyre nagyobb hírverést kapott, a bíróság végül megadta az engedélyt a lefoglalásra, a tőzsdéknél tartott vizsgálatra.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Kim továbbra is fenntartja, hogy semmi rosszat nem tett a saját kriptokereskedése során, és a sajtóban közölt hírek teljesen hamis információkon alapulnak.

A wemix kibocsátója, a Wemade vállalat tagadta, hogy kapcsolatban állna a gyanúba keveredett politikussal, és jogi eljárást is kilátásba helyezett a hamis híreszteléseket terjesztő médiumok ellen.

Olvastad már? A Tether a Bitcoin segítségével erősíti tartalékait

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.