Peter Thiel szerint az egyik legnagyobb hibája, hogy későn fedezte fel a Bitcoint

Egy 2022. március 12-én közzétett beszélgetés során a milliárdos vállalkozó és kockázati tőkés Peter Thiel arról beszélt, hogyan építette fel a Paypalt Max Levchin, David Sacks és Luke Nosek társalapítókkal.
Az egyórás beszélgetés vége felé a téma gyorsan a kriptovalutákra terelődött, és Thiel hangsúlyozta, hogy az elmúlt tíz év során „legnagyobb hibája” az volt, hogy „túl későn és túl kevéssel szállt be a bitcoinba”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A múlt héten a Paypal társalapítóival folytatott panelbeszélgetés során hosszasan tárgyalták a Jimmy Soni által írt „The Founders” című új könyvet. A „The Founders: The Story of Paypal and the Entrepreneurs Who Shaped Silicon Valley” címmel jelent meg a múlt hónapban, és a történet a Paypal eredetéről szól.
A callin.com március 12-én megjelent adásában a Paypal társalapítói, Peter Thiel, Max Levchin, David Sacks és Luke Nosek szerepelnek. Bár a beszélgetés nagy része a Paypal eredetével kapcsolatos témákat érinti, az 55:30-kor kezdődő résznél a vita a kriptovalutákra terelődött.
A beszélgetés házigazdájának sikerült még egy kérdést belepréselnie, mivel szerinte „nem lenne ez egy technológiai beszélgetés egy kis vadító előretekintés nélkül”.

Arra a kérdésre, hogy mit gondol a csoport „a fizetési rendszerekről most és a kriptóról”, Thiel így válaszolt:

„A legnagyobb hiba, amit az elmúlt évtizedben elkövettem, hogy túl későn és túl kevéssel szálltam be a bitcoinba.”

Miközben Thiel szuperül érdeklődött a Bitcoin iránt, valahogy nem vette őket észre

Thiel tovább magyarázta:
„Tudod, 2014-ben fektettünk be a Founders Fundba, és viszonylag jól teljesítettünk, de 2010-ben és 2011-ben is a radaromon volt – láttuk ezeket az őrült kriptopénzekkel foglalkozó embereket, akkoriban a Paypalnál ez volt az egyik olyan dolog, ami valójában szuperül érdekelt, és motivált, de egyik modell sem működött igazán.”
Thiel továbbá hozzátette:

„A bitcoin esetében valahogy úgy voltam programozva, hogy nem láttam annyira, amennyire kellett volna.”

A Paypal társalapítójának múlt heti nyilatkozatai hasonlóak az októberben tett nyilatkozataihoz. Tavaly egy Miamiban tartott kriptovaluta-rendezvényen Thiel azt mondta a résztvevőknek, hogy úgy érzi, „keveset fektetett [a bitcoinba]”.

A bitcoin előnyeiről tovább beszélve Miamiban Thiel hangsúlyozta, hogy a bitcoin „a kanári a szénbányában – ez a legőszintébb piac, ami az országban van”.

Olvastad már? Így árthat a kriptoiparnak az új szankciós törvényjavaslat

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.