Peter Thiel szerint az egyik legnagyobb hibája, hogy későn fedezte fel a Bitcoint

Egy 2022. március 12-én közzétett beszélgetés során a milliárdos vállalkozó és kockázati tőkés Peter Thiel arról beszélt, hogyan építette fel a Paypalt Max Levchin, David Sacks és Luke Nosek társalapítókkal.
Az egyórás beszélgetés vége felé a téma gyorsan a kriptovalutákra terelődött, és Thiel hangsúlyozta, hogy az elmúlt tíz év során „legnagyobb hibája” az volt, hogy „túl későn és túl kevéssel szállt be a bitcoinba”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A múlt héten a Paypal társalapítóival folytatott panelbeszélgetés során hosszasan tárgyalták a Jimmy Soni által írt „The Founders” című új könyvet. A „The Founders: The Story of Paypal and the Entrepreneurs Who Shaped Silicon Valley” címmel jelent meg a múlt hónapban, és a történet a Paypal eredetéről szól.
A callin.com március 12-én megjelent adásában a Paypal társalapítói, Peter Thiel, Max Levchin, David Sacks és Luke Nosek szerepelnek. Bár a beszélgetés nagy része a Paypal eredetével kapcsolatos témákat érinti, az 55:30-kor kezdődő résznél a vita a kriptovalutákra terelődött.
A beszélgetés házigazdájának sikerült még egy kérdést belepréselnie, mivel szerinte „nem lenne ez egy technológiai beszélgetés egy kis vadító előretekintés nélkül”.

Arra a kérdésre, hogy mit gondol a csoport „a fizetési rendszerekről most és a kriptóról”, Thiel így válaszolt:

„A legnagyobb hiba, amit az elmúlt évtizedben elkövettem, hogy túl későn és túl kevéssel szálltam be a bitcoinba.”

Miközben Thiel szuperül érdeklődött a Bitcoin iránt, valahogy nem vette őket észre

Thiel tovább magyarázta:
„Tudod, 2014-ben fektettünk be a Founders Fundba, és viszonylag jól teljesítettünk, de 2010-ben és 2011-ben is a radaromon volt – láttuk ezeket az őrült kriptopénzekkel foglalkozó embereket, akkoriban a Paypalnál ez volt az egyik olyan dolog, ami valójában szuperül érdekelt, és motivált, de egyik modell sem működött igazán.”
Thiel továbbá hozzátette:

„A bitcoin esetében valahogy úgy voltam programozva, hogy nem láttam annyira, amennyire kellett volna.”

A Paypal társalapítójának múlt heti nyilatkozatai hasonlóak az októberben tett nyilatkozataihoz. Tavaly egy Miamiban tartott kriptovaluta-rendezvényen Thiel azt mondta a résztvevőknek, hogy úgy érzi, „keveset fektetett [a bitcoinba]”.

A bitcoin előnyeiről tovább beszélve Miamiban Thiel hangsúlyozta, hogy a bitcoin „a kanári a szénbányában – ez a legőszintébb piac, ami az országban van”.

Olvastad már? Így árthat a kriptoiparnak az új szankciós törvényjavaslat

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.