Peter Thiel szerint az egyik legnagyobb hibája, hogy későn fedezte fel a Bitcoint

Egy 2022. március 12-én közzétett beszélgetés során a milliárdos vállalkozó és kockázati tőkés Peter Thiel arról beszélt, hogyan építette fel a Paypalt Max Levchin, David Sacks és Luke Nosek társalapítókkal.
Az egyórás beszélgetés vége felé a téma gyorsan a kriptovalutákra terelődött, és Thiel hangsúlyozta, hogy az elmúlt tíz év során „legnagyobb hibája” az volt, hogy „túl későn és túl kevéssel szállt be a bitcoinba”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A múlt héten a Paypal társalapítóival folytatott panelbeszélgetés során hosszasan tárgyalták a Jimmy Soni által írt „The Founders” című új könyvet. A „The Founders: The Story of Paypal and the Entrepreneurs Who Shaped Silicon Valley” címmel jelent meg a múlt hónapban, és a történet a Paypal eredetéről szól.
A callin.com március 12-én megjelent adásában a Paypal társalapítói, Peter Thiel, Max Levchin, David Sacks és Luke Nosek szerepelnek. Bár a beszélgetés nagy része a Paypal eredetével kapcsolatos témákat érinti, az 55:30-kor kezdődő résznél a vita a kriptovalutákra terelődött.
A beszélgetés házigazdájának sikerült még egy kérdést belepréselnie, mivel szerinte „nem lenne ez egy technológiai beszélgetés egy kis vadító előretekintés nélkül”.

Arra a kérdésre, hogy mit gondol a csoport „a fizetési rendszerekről most és a kriptóról”, Thiel így válaszolt:

„A legnagyobb hiba, amit az elmúlt évtizedben elkövettem, hogy túl későn és túl kevéssel szálltam be a bitcoinba.”

Miközben Thiel szuperül érdeklődött a Bitcoin iránt, valahogy nem vette őket észre

Thiel tovább magyarázta:
„Tudod, 2014-ben fektettünk be a Founders Fundba, és viszonylag jól teljesítettünk, de 2010-ben és 2011-ben is a radaromon volt – láttuk ezeket az őrült kriptopénzekkel foglalkozó embereket, akkoriban a Paypalnál ez volt az egyik olyan dolog, ami valójában szuperül érdekelt, és motivált, de egyik modell sem működött igazán.”
Thiel továbbá hozzátette:

„A bitcoin esetében valahogy úgy voltam programozva, hogy nem láttam annyira, amennyire kellett volna.”

A Paypal társalapítójának múlt heti nyilatkozatai hasonlóak az októberben tett nyilatkozataihoz. Tavaly egy Miamiban tartott kriptovaluta-rendezvényen Thiel azt mondta a résztvevőknek, hogy úgy érzi, „keveset fektetett [a bitcoinba]”.

A bitcoin előnyeiről tovább beszélve Miamiban Thiel hangsúlyozta, hogy a bitcoin „a kanári a szénbányában – ez a legőszintébb piac, ami az országban van”.

Olvastad már? Így árthat a kriptoiparnak az új szankciós törvényjavaslat

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.