Öt éven belül csak a bűnözők használnak készpénzt és a kripto fog uralkodni

Tim Draper milliárdos befektető és ismert bitcointámogató elmondta, hogy öt éven belül már csak a bűnözők fognak fiat pénzeket használni és a kripto világszerte elterjed. Draper a Fox Business amerikai üzleti hírekkel foglalkozó tv csatornának adott interjút február 18-án.

Olvastad már? Pénzmosásra gyanakodnak a kanadai bankok a QuadrigaCX kapcsán

Megismételte korábbi kijelentéseit, miszerint öt éven belül a fiat pénzek nevetségessé válnak és elavulnak.

Draper szerint bűnözőkőn kívül senki sem fog készpénzt használni, mivel a blokkláncon lekövethető a bűnözők tevékenysége.
Elmondta:

„A bűnözök még mindig készpénzt fognak használni, mivel mindenkit elkapnának aki bitcoint használna.”

2018 augusztusában az USA-beli Drug Enforcement Administration (Kábítószer-ellenes Hivatal – DEA) egyik ügynöke elmondta, hogy jobb szereti, ha az emberek kriptopénzeket használnak, mivel a blokklánc lehetőséget nyújt arra, hogy beazonosítsák a bűnözőket.
Draper elmondta az interjúban, hogy szerinte egy bankban kevésbé van biztonságban a pénze, mint bitcoinban.

„A bankom mindig hackertámadás alatt van”

-hozzátette, hogy a mai napig nem sikerült senkinek feltörnie a bitcoin blokkláncát.
Draper szerint a bitcoin sokkal biztonságosabb, mint a dollár, a bitcoinmilliárdos ahhoz hasonlította a bitcoin fiat pénzbe kivételét, mintha aranyat cserélnél kagylókra, mivel olyan ez, mintha visszamennél az időbe.
Szerinte a jövő a bitcoinról és egyéb kriptopénzekről fog szólni.
Amikor megkérdezték, hogy Draper mennyi kriptopénzzel rendelkezik azt felelte:

„nagyon sokkal”

Draper kijelentései nagyban hasonlítanak a fiatal bitcoinmilliomos Jeremy Gardneréhez, aki korábban már elmondta, hogy a jelenlegi gazdasági rendszer sokkal jobban hibáztatható olyan dolgokért, mint a bűnözés és a terrorizmus.

Ezzel szemben a blokkláncot talán nem is lehetne ilyen dolgokra használni.
Múlt novemberben irtunk róla Tim Draper megismételte 2018 áprilisában tett becslését, miszerint a legnagyobb kriptopénz akár 250.000 dollárt is érhet 2022-re.
Mindeközben jelentős növekedésnek indult a bitcoin a napokban, a cikk írásakor 4.182 dolláros árfolyamon van a CoinMarketCap adatai alapján.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estéd!
 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.