Oroszország központi bankja szerint a járvány még inkább megdobta a CBDC-k iránti érdeklődést

A koronavírus miatti válság új lehetőségeket vázolt fel a világgazdaság számára, köztük a digitális valutákat is.
A koronavírus járvány rávilágított a jelenlegi gazdasági rendszer sebezhetőségeire, jelentősen felpörgette a destabilizációt okozó tényezőket, mint az egyre növekvő lakossági és államadósság a feltörekvő piacokon.

A Központi Bankok Kormányzói Klubjának online ülését Elvira Nabiullina, az Orosz Központi Bank kormányzója rendezte meg, a képviselők mind egyetértettek abban, hogy a jelenlegi válságnak messze-menő következményei lehetnek.
Az ülésen 26 központi bank képviselője vett részt a közép-ázsiai, fekete tengeri, balkáni és egyéb régiókból. Az ülésen szó esett az e-kereskedelem terjeszkedésétől, valamint a digitális fizetési technológiákról.
A központi bankok szemszögéből az ilyen tényezők miatt még komolyabban kell venni a központi bankok által kiadott digitális valuták (CBDC-k) kérdését.
A központi bankok jelentős hányada már foglalkozik valamilyen szinten a CBDC-k fejlesztésén, 2016 óta sokkal többen beszélnek a témáról.
Egy későbbi ülésen Alexey Zabotkin, a Bank of Russia helyettes kormányzója elmondta, a törvényhozók megvitatták, a CBDC fronton fokozottan előrelátónak kell lenniük a járvány alatt.
A Bank of Russia összefoglalója alapján az ülés résztvevői mind egyetértenek abban a kérdés, hogy fel kell mérni a CBDC-k hatását a pénzügypolitikára és pénzügyi stabilitásra, valamint azt is megtárgyalták, hogyan fejleszthetnek megelőzési szándékkal a kiberbiztonságon.
Az ülésen nem csak a CIS országok vettek részt, Izrael, Kína, az IMF, a Világgazdasági fórum (WEF), valamint a Nemzetközi Fizetések Bankja képviselői is csatlakoztak.

A Nemzetközi Fizetések Bankja már korábban is kielemzett CBDC próbálkozásokat. Emellett az IMF számos egyéb központi bankkal együtt dolgozik a CBDC-k kutatásán, miközben a WEF a nemzetközi kormányzás szinten fejleszt egy CBDC keretrendszer.
Amellett, hogy a CBDC-k kihívást jelentenek nemzetközi kooperáció, szabványok, pénzügypolitika és technikai átárhatóság szintjén Kína előnye a digitális jüan fejlesztésével tovább emeli a tétet geopolitikai szintet a globális pénzügyi rendszerek vezetői, így különösen az Egyesült Államok számára.

Olvastad már? A világ legnagyobb megújuló energiagyártói is érdeklődi kezdtek a kriptobányászás iránt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.