2021-ben tovább növekedett a vállalatok bitcoin részesedése

A Microstrategy „Bitcoin for Corporations” című konferenciája óta a vállalatok bitcoin részesedése jelentős növekedést mutatott 2021 februárja során. Mindez főleg a spot ETF-ekben tartott mennyiségből származik.
A magánvállalatok által tartott Bitcoin mennyisége jelentősen nőtt 2021 folyamán, az előző évi növekedésre építve.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Egy január 3-i tweetben Willy Woo on-chain elemző azt állította, hogy a „jelentős mennyiségű BTC-t birtokló vállalatok piaci részesedést szereztek a spot ETF-ekből, így férve hozzá a BTC-kitettséghez a nyilvános részvénypiacokon”.
Ez a MicroStrategy 2021. február 3. és 4. napján tartott „Bitcoin for Corporations” konferenciája óta még inkább érezhető. Az online szeminárium célja az volt, hogy elmagyarázza a jogi megfontolásokat azon cégek számára, amelyek a Bitcoint integrálni kívánják a vállalkozásukba és a tartalékaikba.
2021 januárjában írtuk a témában: A MicroStrategy még több vállalatot győzne meg a bitcoinvásárlásról
A Michael Saylor vezette MicroStrategy üzletiintelligencia-cég arról ismert, hogy különösen bullish a BTC-vel kapcsolatban. Ők jelenleg közel 6 milliárd dollárnyi kriptoeszközzel rendelkeznek.
December 30-án Saylor cége további 1914 BTC-t vásárolt 94 millió dollár értékben. A cég több mint 2,1 milliárd dolláros nyereségre tett szert a 2020 augusztusi első BTC-vásárlása óta.
Woo hivatkozott az ETF-eken belüli BTC-tartalékokat és a részvénypiacokon keresztül nyilvános tulajdonban lévő vállalati tartalékokat szemléltető grafikonra is.

Szinte mindneki a felhalmozás mellett döntött

Az adatok azt mutatják, hogy a digitálisvaluta-eszközöket kezelő Grayscale vállalat szerezte meg a legnagyobb piaci részesedést, 2021 végére 645.199 BTC-vel rendelkezett. Ez a szélesebb piac 71%-át teszi ki, mivel az összes spot ETF és vállalat állománya együttesen 903.988 BTC-t tett ki a grafikon szerint.

A MicroStrategy a legnagyobb vállalati befektető, bitcoin részesedése 124.391 BTC, amely 5,8 milliárd dollárt ér a BitcoinTreasuries szerint. A második helyen álló Tesla mintegy 43.200 coint tart, amelyek értéke a jelenlegi árfolyamokon nagyjából 2 milliárd dollár.
2020 folyamán az állami vállalatok által birtokolt BTC mennyisége 12 hónap alatt 400%-kal, 3,6 milliárd dollárra ugrott a Cointelegraph jelentése szerint.

Olvastad már? Három ok, amiért PlanB stock-to-flow modellje megbízhatatlan

Forrás: cointelegraph.com



Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.