Nem lassítanak a bitcoin-bányászok

A bányászat továbbra is folytatódik a kriptotél ellenére, számos bányász a múlt héten terjeszkedési terveket tett közzé.
10.000 ASIC Antminer megvásárlását követően a Cleanspark nyilvánosságra hozta, hogy a Mawson Infrastructure-tól egy kulcsrakész bitcoin bányászati létesítményt vásárolt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A jelentések megjegyzik, hogy az Arsenal Digital Holdings Houston külterületén szerzett egy adatközpontot, és egyesek azt gyanítják, hogy ez a Westland Oil hírhedt radioaktív bunkere.
Emellett a Terawulf vezérigazgatója és alapítója felfedte, hogy a vállalat Lake Mariner adatközpontja már 1 exahash/másodperc (EH/s) SHA256 hashrátával üzemel.
Pénteken jelentették, hogy az Arsenal Digital Holdings megvásárolt egy „50 hektáros, négyszintes irodaházból álló, működő adatközpontot”.
A létesítmény állítólag egy kétszintes földalatti részleggel is rendelkezik, további 100 000 négyzetméternyi területtel.
A Dan Swinhoe által közzétett jelentés szerint a telephely már készen áll 15 megawatt kapacitás felvételére.
Swinhoe azt is részletezi, hogy a helyszín valószínűleg az egykori Westland Oil bunker. Amikor a bunkert eredetileg 1982-ben építették, a jelentések szerint titokzatosságba burkolózott és fegyveres őrökkel védték.
A Westland Oil alapítója, Louis Kung építette a helyet a családja, barátai és alkalmazottai számára, hogy 350 felnőttet védjen meg akár három hónapig.
2004-ben a bunkert adatközponttá alakították át, 2008-ban pedig korszerűsítették.
Swinhoe szerint a létesítmény 2021-ben került eladásra, és a tulajdonos 39 millió dollárt kért érte. A riporter továbbá idézi az Arsenal vezérigazgatóját, Ryan Messert.

„Az adatközpontok a digitális infrastruktúra területén a legkeresettebb eszközök közé tartoznak, és büszkék vagyunk arra, hogy ezt a felvásárlást a vállalat eszközévé tehetjük, mivel ez egy igazi zászlóshajó lesz.”

Ugyanezen a napon a Cleanspark bejelentette, hogy a bányászati vállalat véglegesített egy megállapodást a Mawson Infrastructure Grouppal egy kulcsrakész bitcoin bányászati létesítmény megvásárlásáról. A hír azt követi, hogy a Cleanspark nemrég 10 000 Bitmain-brand Antminert vásárolt meg.

„Örömmel üdvözöljük a Mawson sandersville-i telephelyét és annak üzemeltető csapatait a Cleanspark családjában” – mondta Zachary Bradford, a Cleanspark vezérigazgatója pénteken.

„A helyszín több, mint lenyűgöző – a 20 elhivatott szakember jól irányítja, akik jelentős büszkeséggel viseltetnek a helyszín tervezése, fejlesztése és karbantartása iránt” – tette hozzá a vezérigazgató.
„A Georgia állambeli Sandersville-ben található, már működő telephely 80 MW összkapacitást tartalmaz, amely 2,4 EH/s bitcoin-bányászatot tesz lehetővé.”
Paul Prager, a Terawulf bitcoin bányász cég vezérigazgatója szeptember 9-én tweetelte, hogy a cég Lake Mariner üzemének működése 1 EH/s sebességgel és 30 MW kapacitás kihasználásával elindult.
Prager kifejtette, hogy a telephelyen jelenleg 10 000 bányászgép fut, és a vállalat tervei szerint folyamatosan beindul a Lake Mariner és a Susquehanna.
A Terawulf vezérigazgatója elmondta, hogy három hatalmas mérföldkövet teljesítettek most.

„Nagy köszönet azoknak a befektetőknek, akik továbbra is konstruktívak és támogatóak a kihívásokkal teli piacokon keresztül. A WULF infrastruktúrája összehasonlíthatatlanul fejlett, a villamos energia áraink pedig stabilak és alacsonyak. Megyünk előre.”

Olvastad már? Bitcoin-árkilátások szeptemberre

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.