Nem fogadta el az orosz parlament a kriptobányászatot szabályozó törvénytervezetet

Az Állami Duma, az orosz alsóház elutasította a javaslatot, amely az ország kriptoiparát szabályozta volna.

A tervezet legalizálta volna a kriptopénzes fizetéseket is, egy másik, már kidolgozott vázlatban pedig a határokon átnyúló utalások kerülnének engedélyezésre, ez a tervezet is hamarosan szavazásra kerül.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A bányászatot szabályozó tervezetet a törvényhozók azért utasították el, mert számos ponton hiányosságokat véltek felfedezni benne.

A jelenlegi információk alapján a jogszabály nem határozta meg egyértelműen, hogy milyen alapon lehetne szabályozni az adatközpontokat és a bányászfarmokat, és nem javasoltak megfelelő adózási megoldásokat sem a bányászvállalatok számára.

Nincs meghatározva az sem, hogy hogyan lehetne regisztrálni az ilyen tevékenységet, és hogyan lennének nyilvántartva az egyéni bányászok. A tervezetet összességében félkésznek és ellentmondásosnak tekintik.

A pénzügyi szabályozó hatóság tagjai úgy nyilatkoztak, hogy a szabályzat lehetővé tenné a kriptós tranzakciókat az országban, ez viszont alkotmányellenes lenne, hiszen az alapján egyedül a rubel használható pénzként.

Ennek ellenére hamarosan ismét egy kriptopénzekkel kapcsolatos tervezet kerül a képviselők elé.

Az új törvénytervezet lehetővé tenné, hogy határokon átívelő kifizetésekre használják a kriptopénzeket, és kialakítana egy keretrendszert, amely alapján belföldön is kialakíthatóvá válna egy kriptós infrastuktúra.

Anton Gorelkin, a Duma információs bizottságának az elnöke úgy nyilatkozott erről, hogy a kialakítás során gondosan követték a központi bank iránymutatásait, és nem veszélyeztetik a rubel pozícióját, mint domináns pénzt Oroszországban.

A kriptopénzek és a kapcsolódó tevékenységek, mint például a bányászat, már régóta fontos témának számítanak Moszkvában.

A legtöbb tisztviselő szerint a tiltás lenne a helyes döntés, de a szankciók miatt egyre nagyobb a nyomás a törvényhozókon, hogy valamiféle legalizálás irányába mozduljanak el.

A hamarosan szavazásra kerülő törvénytervezet kitöltené a jogszabályokban található hiányosságokat, amelyek a legutóbbi, januárban hatályba lépett törvénycsomag után maradtak.

Oroszországban az utóbbi években nagyot nőtt a bányászat népszerűsége, köszönhetően az olcsó és bőséges energiának, és nyereséges tevékenységnek számít.

A becslések alapján 2017 óta az orosz bányászati szektor 18-szorosára nőtt, de kifejezetten rosszat tett nekik a legutóbbi nyugati szankciók megérkezése.


Olvastad már? A bitcoin új szakaszba lépett, az árfolyamnak növekednie kellene?

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.