Nem fogadta el az orosz parlament a kriptobányászatot szabályozó törvénytervezetet

Az Állami Duma, az orosz alsóház elutasította a javaslatot, amely az ország kriptoiparát szabályozta volna.

A tervezet legalizálta volna a kriptopénzes fizetéseket is, egy másik, már kidolgozott vázlatban pedig a határokon átnyúló utalások kerülnének engedélyezésre, ez a tervezet is hamarosan szavazásra kerül.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A bányászatot szabályozó tervezetet a törvényhozók azért utasították el, mert számos ponton hiányosságokat véltek felfedezni benne.

A jelenlegi információk alapján a jogszabály nem határozta meg egyértelműen, hogy milyen alapon lehetne szabályozni az adatközpontokat és a bányászfarmokat, és nem javasoltak megfelelő adózási megoldásokat sem a bányászvállalatok számára.

Nincs meghatározva az sem, hogy hogyan lehetne regisztrálni az ilyen tevékenységet, és hogyan lennének nyilvántartva az egyéni bányászok. A tervezetet összességében félkésznek és ellentmondásosnak tekintik.

A pénzügyi szabályozó hatóság tagjai úgy nyilatkoztak, hogy a szabályzat lehetővé tenné a kriptós tranzakciókat az országban, ez viszont alkotmányellenes lenne, hiszen az alapján egyedül a rubel használható pénzként.

Ennek ellenére hamarosan ismét egy kriptopénzekkel kapcsolatos tervezet kerül a képviselők elé.

Az új törvénytervezet lehetővé tenné, hogy határokon átívelő kifizetésekre használják a kriptopénzeket, és kialakítana egy keretrendszert, amely alapján belföldön is kialakíthatóvá válna egy kriptós infrastuktúra.

Anton Gorelkin, a Duma információs bizottságának az elnöke úgy nyilatkozott erről, hogy a kialakítás során gondosan követték a központi bank iránymutatásait, és nem veszélyeztetik a rubel pozícióját, mint domináns pénzt Oroszországban.

A kriptopénzek és a kapcsolódó tevékenységek, mint például a bányászat, már régóta fontos témának számítanak Moszkvában.

A legtöbb tisztviselő szerint a tiltás lenne a helyes döntés, de a szankciók miatt egyre nagyobb a nyomás a törvényhozókon, hogy valamiféle legalizálás irányába mozduljanak el.

A hamarosan szavazásra kerülő törvénytervezet kitöltené a jogszabályokban található hiányosságokat, amelyek a legutóbbi, januárban hatályba lépett törvénycsomag után maradtak.

Oroszországban az utóbbi években nagyot nőtt a bányászat népszerűsége, köszönhetően az olcsó és bőséges energiának, és nyereséges tevékenységnek számít.

A becslések alapján 2017 óta az orosz bányászati szektor 18-szorosára nőtt, de kifejezetten rosszat tett nekik a legutóbbi nyugati szankciók megérkezése.


Olvastad már? A bitcoin új szakaszba lépett, az árfolyamnak növekednie kellene?

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.