Nem fogadta el az orosz parlament a kriptobányászatot szabályozó törvénytervezetet

Az Állami Duma, az orosz alsóház elutasította a javaslatot, amely az ország kriptoiparát szabályozta volna.

A tervezet legalizálta volna a kriptopénzes fizetéseket is, egy másik, már kidolgozott vázlatban pedig a határokon átnyúló utalások kerülnének engedélyezésre, ez a tervezet is hamarosan szavazásra kerül.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A bányászatot szabályozó tervezetet a törvényhozók azért utasították el, mert számos ponton hiányosságokat véltek felfedezni benne.

A jelenlegi információk alapján a jogszabály nem határozta meg egyértelműen, hogy milyen alapon lehetne szabályozni az adatközpontokat és a bányászfarmokat, és nem javasoltak megfelelő adózási megoldásokat sem a bányászvállalatok számára.

Nincs meghatározva az sem, hogy hogyan lehetne regisztrálni az ilyen tevékenységet, és hogyan lennének nyilvántartva az egyéni bányászok. A tervezetet összességében félkésznek és ellentmondásosnak tekintik.

A pénzügyi szabályozó hatóság tagjai úgy nyilatkoztak, hogy a szabályzat lehetővé tenné a kriptós tranzakciókat az országban, ez viszont alkotmányellenes lenne, hiszen az alapján egyedül a rubel használható pénzként.

Ennek ellenére hamarosan ismét egy kriptopénzekkel kapcsolatos tervezet kerül a képviselők elé.

Az új törvénytervezet lehetővé tenné, hogy határokon átívelő kifizetésekre használják a kriptopénzeket, és kialakítana egy keretrendszert, amely alapján belföldön is kialakíthatóvá válna egy kriptós infrastuktúra.

Anton Gorelkin, a Duma információs bizottságának az elnöke úgy nyilatkozott erről, hogy a kialakítás során gondosan követték a központi bank iránymutatásait, és nem veszélyeztetik a rubel pozícióját, mint domináns pénzt Oroszországban.

A kriptopénzek és a kapcsolódó tevékenységek, mint például a bányászat, már régóta fontos témának számítanak Moszkvában.

A legtöbb tisztviselő szerint a tiltás lenne a helyes döntés, de a szankciók miatt egyre nagyobb a nyomás a törvényhozókon, hogy valamiféle legalizálás irányába mozduljanak el.

A hamarosan szavazásra kerülő törvénytervezet kitöltené a jogszabályokban található hiányosságokat, amelyek a legutóbbi, januárban hatályba lépett törvénycsomag után maradtak.

Oroszországban az utóbbi években nagyot nőtt a bányászat népszerűsége, köszönhetően az olcsó és bőséges energiának, és nyereséges tevékenységnek számít.

A becslések alapján 2017 óta az orosz bányászati szektor 18-szorosára nőtt, de kifejezetten rosszat tett nekik a legutóbbi nyugati szankciók megérkezése.


Olvastad már? A bitcoin új szakaszba lépett, az árfolyamnak növekednie kellene?

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.