Nem ért véget az FTX-saga – újabb veszteségek a kriptoipar számára

Az FTX összeomlását követően egy vállalat úgy döntött, hogy átnevezi magát és kilép a kriptotérből.

A Moonstone Bank, egy Washington államban működő vidéki bank, amely becslések szerint 11,5 millió dolláros befektetést kapott az FTX testvércégétől, az Alameda Research-től, kijelentette, hogy kilép a kriptotérből, és visszatér „eredeti küldetéséhez” mint közösségi bank.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Egy január 18-i közleményben a bank azt írta, hogy a stratégiaváltás a „kriptoeszköziparban a közelmúltban történt események és a kriptoeszköz-üzletágat körülvevő változó szabályozási környezet” miatt következik be.

A bank „visszatér a gyökereihez”, emiatt pedig a továbbiakban nem használja a Moonstone Bank nevet, és a helyi közösségben 135 éve ismert Farmington State Bank néven fog futni újra.

A pénzintézet közlése szerint a változás várhatóan a következő hetekben lép életbe, és a helyi banki ügyfelek nem tapasztalnak fennakadást a szolgáltatásokban.

Bár a bank nem hivatkozott egyenesen az FTX összeomlására az újratervezésre és a márkanévváltásra vonatkozó döntésének részeként, úgy vélik, hogy ezek az események összefügghetnek egymással.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A Moonstone Bankot a hírek szerint 2020-ban vásárolta fel Jean Chalopin, a Deltec bahamai elnöke, amely egy másik FTX-banki partner.

Chalopin állítólag 2022 januárjában 11,5 millió dolláros befektetést biztosított az Alameda Research-től, hogy a Moonstone-t kriptofókuszú pénzügyi szolgáltatócéggé alakítsa át.

Úgy tűnik, hogy a Farmington State Bank is felkerült az FTX hirtelen összeomlása által érintett bankok egyre növekvő listájára.

Január 5-én a Cointelegraph arról számolt be, hogy az FTX-botrány banki rohamot váltott ki a Silvergate-nél, ami miatt a vállalat veszteségesen értékesítette eszközeit.

Ezenfelül arra kényszerült, hogy 40%-kal csökkentse alkalmazottainak számát, hogy fedezze a 8,1 milliárd dollár értékű ügyfélkivonásokat.

Ennek következtében a Silvergate mintegy 200 alkalmazottat bocsátott el, ami a teljes személyzet 40%-át jelentette.

Emellett a bank törölte a saját digitálisvaluta-projektjének elindítására vonatkozó tervét is.

Olvastad már? Nagyobb kitörés jöhet a 21.000 dollár után a bitcoin számára?

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Anne Girard

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.