Musk mint „A Dogefather” lesz a Saturday Night Live házigazdája

Musk lesz a Saturday Night Live házigazdája, amelyet elmondása szerint mint „A Dogefather” vállalt el. A DOGE/USD árfolyama eközben megint ugrott egyet.
A Dogecoin mémkriptopénz – Elon Musk kiskedvence – egy újabb napot írhat be a kalendáriumába: Musk ugyanis szerepelni fog a Saturday Night Live-ban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Egy szerdán közzétett Twitter-bejegyzésben Musk „A Dogefather”-ként emlegette magát, amikor bejelentette, hogy május 8-án ő fogja vezetni a népszerű amerikai televíziós show-t.


A Tesla vezérigazgatója jól ismert a marketingfogásairól, ha kriptopénzekről van szó. A közösségi médiában közzétett posztjai nem egyszer okoztak már fejtörést a békés kereskedőknek – a BTC- és DOGE-hodlerek mindenesetre eddig csak profitáltak a milliárdos befolyásából.
Musk legutóbbi nyilvános bejegyzése máris csaknem 20%-kal növelte meg a DOGE/USD árfolyamot a cikk írásakor.
A bitcoin legutóbbi árfolyamgödre az altokat is jócskán megviselte, a DOGE például jóval legutóbbi, 47 dollárcentes rekordárfolyama alatt érte el minimumát.
Az akkori kiugrás szintén részben Musknak volt köszönhető, aki megígérte, hogy szó szerint a Holdra fogja vinni a Dogecoint, mégpedig a SpaceX egyik soron következő rakétafellövése keretén belül.
A múlt héten egyébként egy „Dogecoin-nap”-ot tartottak, amelynek az volt a célja, hogy 4,20 dollárra emeljék a kutyacoin árfolyamát, az eredmény azonban jóval alulmaradt a várakozásoktól.

Az elemzők az altcoinok erősségére figyelnek most

A tweetnek köszönhetően a DOGE rögtön dobogós lett a napi növekedés tekintetében, amellyel még az épp rekordot döntögető ETH-t is lekörözte.
A bitcoin látszólag bebetonozta magát az 55.000 dolláros tartomány környékére, amely optimista jelként szolgál azok számára, akik az altszezon folytatására számítanak.

„Az altcoinok piaci kapitalizációjának legutóbbi felépülése jóval élesebb volt, mint a februári”kommentálta kedden a Rekt Capital népszerű Twitter-fiók, amikor 2021 különböző visszahúzódásait elemezte.

Elmondásuk szerint ez mind annak a jele, hogy az altcoinok piaca iránt általánosan is erős érdeklődés mutatkozik.
Meg nem erősített pletykák szerint a Facebook BTC-allokációkról fog beszámolni negyedéves jelentésében, amely akár a tegnapi napi bullish lendület magyarázatául is szolgálhat.

Olvastad már? Partnerségre lép az etióp kormánnyal a Cardanót fejlesztő IOHK

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.