MtGox tőzsdéhez köthető bitcoinok lendültek mozgásba

Egy hét éve alvó MtGox tőzsdéhez köthető bitcoin-tárcából nemrégiben coinokat utaltak ki.

Az elmúlt napokban összesen 10000 BTC, 165 millió dollárnyi kriptopénz lett átküldve tőzsdékre és privát tárcákba a BTC-e tőzsdéhez tartozó bitcoin-címről, amelyen már hét éve nem tapasztaltak mozgást.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Chainalysis beszámolója szerint ez az utalás 2018 óta a legnagyobb a BTC-e tranzakciói között.

A BTC-e tőzsde, és annak utóda, a WEX még október végén kisebb összegeket küldött egy orosz kriptofizetési szolgáltató tárcáiba, a Webmoney címeire.

Az elemzők szerint ezek teszt-tranzakcióként működtek, és ezekből aztán november elején ismét láthattunk néhányat.

mtgox
Forrás: blog.chainalysis.com

Jelenleg 9950 BTC ismeretlen, vélhetően privát tárcákban van, a fennmaradó coinok pedig két nagy tőzsdéhez kerültek beutalásra, összesen négy címre.

A Cryptoquant elemzőcég alapítója, Ki Young Ju elmondta, a vizsgálataik alapján elmondható, hogy a tárca tartalmának a 0,6%-a kötött ki a tőzsdéken, ahol vélhetően az eladási oldalt fogja majd erősíteni.

Ju egy tweetben azt is megosztotta, hogy a tranzakciós történet alapján ezek a coinok hét éven keresztül várakoztak az adott tárcában.

65 BTC a HitBTC tőzsdéhez került, így a platform hivatalos értesítést is kapott, hogy a gyanús forrásból érkező kriptopénzt foglalja le, és a kapcsolódó felhasználói fiókot függessze fel.

A MtGox egy japán kriptotőzsde volt, amely egy időben a világ összes bitcoin-tranzakciójának a 70%-át bonyolította.

2014-ben egy hekkertámadás következtében sok ezer BTC tűnt el tőlük, ennek következtében pedig csődbe is ment a tőzsde.

Kapcsolodó MtGox hírek

A BTC-e egy USA-ban működő kriptotőzsdeként működött, a weboldalát viszont letiltották, az eszközeit pedig zárolták a szövetségi hatóságok, mivel 2017-ben gyanúba keveredtek, hogy pénzmosásban segédkeznek, többek között a MtGox tőzsdéről ellopott coinok esetében is.

A Chainalysis számaiból látszik, hogy a leállás pillanatában a BTC-e tőzsde jelentős mennyiségű bitcoint kezelt, és 2018 áprilisában ebből 30000 coint egyelőre ismeretlen címekre küldött ki.

A tőzsde alapítói próbáltak névtelenek maradni, de a hatóságok azonosították Alexander Vinniket, aki a gyanú szerint az üzemeltető volt, és aki emiatt jogi tárgyalásokon töltötte az elmúlt öt évet.

A WizSecurity egyik 2017-es jelenéséből kiderül, hogy a BTC-e tőzsde, és Vinnik vélhetően közvetlen kapcsolatba hozhatók a MtGox tőzsde meghekkelésével, a felhasználói pénzek ellopásával, és ők a felelősek a tőzsde kereskedésének a felfüggesztésével, és a későbbi csődjével.


Olvastad már? Az Ethereum ára mozgásban van

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.