Michael Saylor másodpercenként 1000 dollárnyi bitcoint vásárolt

A MicroStrategy ügyvezetője az idei év legfőbb BTC-rajongójának számít, és nem csak szóban. A napokban úgy nyilatkozott, hogy újabb 650 millió dollárért vásárolt bitcoint december 11. óta.
Még aznap szerepelt a Funky Crypto podcast-ben, ahol természetesen ez is szóba került.

„A múlt héten, esténként, és a hétvégén másodpercenként 1000 dollárért vettem, ennyit vásároltam ilyen rövid idő alatt. Ez napközben 2000 volt amúgy. Ha jövőre a BTC árfolyama 20%-ot emelkedik, akkor egy szép 320 millió dolláros hozamot tudunk elkönyvelni a befektetésünkön.”
https://twitter.com/NeilJacobs/status/1341094642385891328?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1341094642385891328%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F52276%2Fmichael-saylor-was-buying-1000-in-bitcoin-every-second

Hátraarc

Saylor nem volt mindig ekkora rajongó. 2013-ban még úgy nyilatkozott, hogy szerinte csak idő kérdése, hogy a BTC is olyan csúnya véget érjen, mint az online szerencsejáték. Azóta teljes fordulatot hajtott végre a bitcoinnal kapcsolatban.
Páros lábbal szállt bele a kriptoiparba, mikor idén bejelentette, hogy a cégük augusztusban és szeptemberben összesen 425 millió dollár értékben vásárolt BTC-t.
Azóta is az egyik leghangosabb támogatónak számít. Mostanra a MicroStrategy által birtokolt BTC mennyisége meghaladja az 1 milliárd dollárnyit.
Saylor viszont saját magának is vásárol, októberben úgy nyilatkozott, hogy a személyes vagyona több, mint 17000 bitcoin.
A Funky Crypto műsorában Saylor megerősítette, hogy mostani áron számolva a MicroStrategy 1,6 milliárd dollár értékben tart coinokat, ha pedig az árfolyam tovább emelkedik, a cég hatalmas profitra számíthat.


Ha pedig 25%-ot emelkedik jövőre, akkor Saylor bevallása szerint a profitjuk nagyobb lesz, mint fél évvel ezelőtt a cég teljes bevétele.
Nem véletlen, hogy ilyen kilátások mellett semmi jele annak, hogy bármi megingathatná Saylor bikás meggyőződését.

Olvastad már? JPMorgan: a bitcoin túlvett, de még így is az aranyból szívja el a pénzt

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: MicroStrategy

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

A Baillie Gifford is belépett a tokenizációs versenybe

A Baillie Gifford az egyik legjobb példája az úgynevezett “old money”, azaz a régivágású pénzügyi világ szereplőinek. Egy több, mint 100 éves, skót alapítású, edinburgh-i...

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.