Miami polgármestere saját magának is vásárolt bitcoint

Egy februári interjúban az amerikai tisztviselő elmondta, hogy tervezi a kriptopénz vásárlását. Mostanra kiderült, hogy meg is valósította a terveit.
Francis Suarez, Miami polgármestere március hatodikán tárazott be bitcoinból és etherből. Eredetileg a Dogecoinnal is szemezett, de arról végül letett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A vásárlásról az idei Ethereal Virtual Summit rendezvényen beszélt a sajtó képviselőinek.

„Szerintem sosem fogom elfelejteni a pillanatot. A Szenátus aznap fogadta el az újabb, 1,9 billió dolláros mentőcsomagot, amely az elnök asztalára került. Akkor azt mondtam magamnak, hogy irány vásárolni. Ha a kormányzat nekiáll elkölteni azt az 1,9 billiót, akkor nekem kell a bitcoinból.”


Biden újabb gazdaságélénkítő mentőcsomagja március 12-én lett aláírva, így ez alapján azt mondhatjuk, hogy Suarez nagyjából 57 ezer dolláros árfolyam környékén vásárolt be.
Azóta volt emelkedés és esés is, de a mostani árfolyam ismét ezen a szinten jár, szóval a polgármester coinjai tartják az árukat.
Az Ethereum esetében viszont pozitívabb a kép, az akkori 1800 dollárról mostanra nagyjából 94%-ot emelkedett az ár a jelenlegi 3500 dollár körüli csúcsra.

„Őszintén megmondva, ha a kormány ismét billiókat nyomtat infrastruktúra-fejlesztés címszóval, az árfolyamok tovább fognak emelkedni. Kizárt, hogy ne emelkedjenek. Nem hiszem, hogy az emberek sokáig szeretnének dollárt, vagy abban számolt pénzeket használni.”

Miami szereti a kriptót

Az utóbbi hónapok során a város polgármestere hangos szószólója lett a kriptoiparnak. A saját részre történő bevásárlás csak a legújabb eleme az iparággal kapcsolatos megmozdulásoknak.
Év elején már beszámolt róla a sajtó, hogy a polgármester saját kriptoszakértőkből álló csapatot hoz létre, hogy az iparág szereplőit a városba csábíthassák a kedvező körülmények létrehozásával.

Azóta több vonatkozó törvényjavaslatot is beadtak, például a helyi kormányzat számára engedélyeznék, hogy bitcoint tartsanak pénzeszközként, illetve a lakossági adófizetéshez is használhatók lennének a kriptopénzek.
A város NBA-stadionja, a Miami Heat pedig nemrégiben írt alá egy nagy összegű szponzorációs szerződést a Sam Bankman-Fried és Gary Wang által 2019-ben alapított FTX kriptotőzsdével.

Olvastad már? Közel kétszer annyi lekötött ethereum van a defi-ban, mint a tőzsdéken

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.