Miami polgármestere saját magának is vásárolt bitcoint

Egy februári interjúban az amerikai tisztviselő elmondta, hogy tervezi a kriptopénz vásárlását. Mostanra kiderült, hogy meg is valósította a terveit.
Francis Suarez, Miami polgármestere március hatodikán tárazott be bitcoinból és etherből. Eredetileg a Dogecoinnal is szemezett, de arról végül letett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A vásárlásról az idei Ethereal Virtual Summit rendezvényen beszélt a sajtó képviselőinek.

„Szerintem sosem fogom elfelejteni a pillanatot. A Szenátus aznap fogadta el az újabb, 1,9 billió dolláros mentőcsomagot, amely az elnök asztalára került. Akkor azt mondtam magamnak, hogy irány vásárolni. Ha a kormányzat nekiáll elkölteni azt az 1,9 billiót, akkor nekem kell a bitcoinból.”


Biden újabb gazdaságélénkítő mentőcsomagja március 12-én lett aláírva, így ez alapján azt mondhatjuk, hogy Suarez nagyjából 57 ezer dolláros árfolyam környékén vásárolt be.
Azóta volt emelkedés és esés is, de a mostani árfolyam ismét ezen a szinten jár, szóval a polgármester coinjai tartják az árukat.
Az Ethereum esetében viszont pozitívabb a kép, az akkori 1800 dollárról mostanra nagyjából 94%-ot emelkedett az ár a jelenlegi 3500 dollár körüli csúcsra.

„Őszintén megmondva, ha a kormány ismét billiókat nyomtat infrastruktúra-fejlesztés címszóval, az árfolyamok tovább fognak emelkedni. Kizárt, hogy ne emelkedjenek. Nem hiszem, hogy az emberek sokáig szeretnének dollárt, vagy abban számolt pénzeket használni.”

Miami szereti a kriptót

Az utóbbi hónapok során a város polgármestere hangos szószólója lett a kriptoiparnak. A saját részre történő bevásárlás csak a legújabb eleme az iparággal kapcsolatos megmozdulásoknak.
Év elején már beszámolt róla a sajtó, hogy a polgármester saját kriptoszakértőkből álló csapatot hoz létre, hogy az iparág szereplőit a városba csábíthassák a kedvező körülmények létrehozásával.

Azóta több vonatkozó törvényjavaslatot is beadtak, például a helyi kormányzat számára engedélyeznék, hogy bitcoint tartsanak pénzeszközként, illetve a lakossági adófizetéshez is használhatók lennének a kriptopénzek.
A város NBA-stadionja, a Miami Heat pedig nemrégiben írt alá egy nagy összegű szponzorációs szerződést a Sam Bankman-Fried és Gary Wang által 2019-ben alapított FTX kriptotőzsdével.

Olvastad már? Közel kétszer annyi lekötött ethereum van a defi-ban, mint a tőzsdéken

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.