Megszünteti egyik kriptopartnerségét a Manchaster City FC

Alig két hónappal azután, hogy a Manchester City FC bejelentette partnerségét a kriptocéggel, a klub megszakította kapcsolatát a 3Key Technologiesszal.
Az elmúlt hónapokban a Manchester City és a kevéssé ismert 3Key Technologies kriptopénzcéggel való partnerségéről szóltak a hírek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Novemberben a The Times arról számolt be, hogy a Manchester City FC felfüggesztette partnerségét a céggel, mivel magának a felsővezetők személyazonosságával kapcsolatos kérdések merültek fel.
A 3Key Technologiest – számolt be a The Times – állítólag a Seychelle-szigeteken jegyezték be, bár a Seychelle-szigeteki cégadatbázisban nincs bizonyíték a létezésére.
Most a Daily Mail arról számolt be, hogy a Manchester City teljes egészében megszakította a kapcsolatot a kriptopénzzel foglalkozó céggel, ismét arra utalva, hogy nem volt világos, kik a cég felsővezetői.
A 3Key Technologiesszal való rövid életű kapcsolat nem az első alkalom, hogy a szervezet belekóstolt a kriptóba.
A Manchester City csak egy a világ számos futballklubja közül, amelyek a közelmúltban a kriptóra váltottak.

Futballklubok és a kriptó

Tavaly márciusban a Manchester City a Socios tokenizációs platformmal partnerségben elindította a CITY szurkolói tokenjét. A klubhoz kapcsolódó token lehetővé teszi a szurkolók számára, hogy VIP-jutalmakat és klubpromóciókat igényeljenek.
A múlt hónapban a futballklubok a BBC szerint több mint 350 millió dollárt költöttek ezekre a szurkolói tokenekre, ezek a pénzeszközök az angol Premier League és más európai futballbajnokságok között oszlanak el.
Akármilyen nagyok is ezek a számok, a szurkolói tokenek vitás kérdéssé is váltak.

„A kriptopiacról való ismereteim enyhén szólva is hiányosak, és valószínűleg én képviselem a futballszurkolók azon részét, akik nem kereskednek a kriptopiacon – mondta Sue Watson, egy West Ham-szurkoló a BBC-nek.


Az Egyesült Királyság reklámszabályozási hatósága (ASA) is felfigyelt a szurkolói tokenekre. A múlt hónapban az ASA betiltotta az Arsenal FC AFC tokenreklámjait, „felelőtlennek” nevezve azokat.
Az ASA szerint a hirdetések „elbagatellizálták a kriptoeszközökbe való befektetést, és kihasználták a fogyasztók tapasztalatlanságát vagy hiszékenységét.”

Olvastad már? 26%-ot ugrott a GameStop részvénye, miután a WSJ lehozott egy cikket

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Richard Ayers

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.