Mark Cuban szerint a Wall Streetnek esélye sincs a digitális bennszülöttekkel szemben

A vállalkozó úgy véli, az old-school befektetőknek tele van a hócsizmájuk az „értéktárolós nemzedékkel.”
Mark Cuban, a Dallas Mavericks kosárlabdacsapat tulajdonosa is kifejtette véleményét a Wall Street és az r/Wallstreetbets Reddit-közösség közötti összecsapásáról.

Egy január 31-i blogbejegyzésben Cuban szerint a régi iskola befektetőinek egyre inkább bántja a csőrét az a generáció, amelyet ő csak „értéktárolós nemzedéknek” hív.
Az ezredforduló környékén születettek sokkal jobban megértik a digitális eszközök értékét, hiszen egy olyan világban nőttek fel, ahol a zenét legtöbbször digitális formában, mintsem fizikai objektumokként szerezték be, vagy éppen osztották meg egymás között.
A blokklánc-technológia, a nem helyettesíthető tokenek (NFT) és okosszerződések most lehetővé teszik, hogy a különféle eszközöknek digitális megjelenítést adjunk, hogy azok értéktárolóként viselkedhessenek, bizonyíthatóan szűkös készlettel és a fizikai objektumok mindenféle hátrányos tulajdonsága nélkül.

„Ez a nemzedék tisztában van azzal, hogy egy okosszerződés, valamint az általa tükrözött digitális jószág vagy kriptoeszköz jobb befektetésnek számít, mint amilyenek azt az old school látja.”

Cuban rámutatott arra is, hogy a részvény szintén csak egy másik digitális értéktároló, amelyben az új nemzedék könnyen meglátta az előnyöket a legitim részvénypiaci rendszerek hatékonytalanságával szemben.

Rájöttek arra, hogy ha összedolgoznak, akkor minimalizálják a Wall Street erejét, és leleplezték a hedge fundok és brókercégek képmutatását, amelyek igencsak megütötték a bokájukat, amikor a subreddit tette ugyanazt, amit ők szoktak csinálni – megmanipulálták egy „picit” a piacot.

„A kövér és boldog Wall Street lassúvá, állottá és állhatatossá vált a maga módján.”

Ebben az évben Cuban sokkal jobban beleásta magát a kriptopénzekbe, korábban még néhány NFT-tokent is mintelt a Rarible-ön.

Olvastad már? Szép vagy Dogecoin, legalább nekünk szép. Csak ne az XRP lopta volna el a show-t

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.