Mark Cuban: A Mavs továbbra is elfogadja a bitcoint

A Dallas Mavericks tulajdonosa szerint a régi pénzügyi rendszert felváltó bitcoin hatása pozitív lesz a társadalom és a környezet számára.
Mark Cuban milliárdos befektető nem követi Elon Musk lépéseit a bitcoinos fizetések visszavonásában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Dallas Mavericks tulajdonosa Musk szerdai tweetjére azt válaszolta, hogy a Mavs továbbra is elfogadja fizetőeszközként a bitcoint, az ethereumot és a dogecoint.

„Tudjuk, hogy az arany felváltása mint értékmegőrző eszköz jót tesz a környezetnek” – vélekedett Cuban, hozzátéve: „A bank és készpénzhasználat csökkentése a társadalom és a környezet javát szolgálja.”

Szerdán Musk közleményt adott ki, amelyben bejelentette, hogy a Tesla a bitcoin bányászatához kapcsolódó szén-dioxid-kibocsátás miatt már nem fogadja el a bitcoinos fizetéseket.
Musk bejelentése jelentős piaci korrekciót váltott ki, a bitcoin 50.000 dollár alá süllyedt, és a teljes kriptopiaci tőke összértéke 10%-ot zuhant.
Másnapi tweetjében a Tesla vezérigazgatója folytatta a bitcoin bányászatával kapcsolatos kritikáit, és a jelenlegi energiafelhasználási trendeket „őrültnek” nevezte.


A bitcoinbányászat energiafogyasztása továbbra is vita tárgyát képezi, emellett azonban népszerű ellenérv is a BTC kritikusai számára.
Számos bitcointámogató azonban vitatja a túlzott energiahasználatra vonatkozó érveket, mivel szerintük a bányászok főként a megújuló forrásokból előállított energiát használják fel.
Az, hogy a Tesla szünetelteti a bitcoinos fizetéseket, egybeesik a vállalat szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére vonatkozó törekvéseivel is.
A Reuters szerdai jelentése szerint az elektronikus járműgyártónak folyamatban lévő pályázata van az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynökségénél.

Joe Biden amerikai elnök áprilisban határozta meg a 2030-ra kitűzött nettó nulla kibocsátási célt, amely valószínűleg még vonzóbbá teszi majd a több milliárd dolláros amerikai szén-dioxid-hitelpiacot a Teslához hasonló vállalatok számára.
A globális szén-dioxid-hitelpiac a hírek szerint 2020-ban 20%-kal nőtt, ezzel elérve a 272 milliárd dollárt – derül ki a Refinitive pénzügyi elemzőcég adataiból.

Olvastad már? A Bitstamp vezérigazgatója szerint sarkalatos ponthoz ért a kriptoágazat

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.