Már a kínai tiltás előtt is csökkent az onnan érkező hashráta

A legfrissebb kutatási eredmények szerint Kína bitcoin-bányászati teljesítménye 40%-kal csökkent a tiltó intézkedések bejelentése előtt, míg az Egyesült Államok hashrátája megnégyszereződött ebben az időszakban.
A BTC bányászatára vonatkozó kínai szigorítást az energiafogyasztással kapcsolatos aggályok miatt széles körben úgy tekintik, mint a bányászok Ázsiából a nyugati országokba történő elvándorlásának kiváltó okát.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Cambridge Centre for Alternative Finance új kutatása azonban azt sugallja, hogy a bányászati teljesítmény eltolódása már Kína újbóli ellenőrzése előtt elkezdődött.
A Reuters jelentése szerint Kína teljes, a Bitcoin-hálózathoz kapcsolódó hashrátája a 2019 szeptemberében mért 75,5%-ról 2021 áprilisára 46%-ra esett vissza, még mielőtt az ázsiai ország hivatalosan is bejelentette volna a bányászati szigorítást.
Ugyanezen 18 hónapos időszak alatt az Egyesült Államok 4%-ról 16,8%-ra, négyszeresére növelte részesedését a globális Bitcoin hashrátából, és ezzel a második legnagyobb BTC-termelővé vált.
Egy másik, a bányászok áttelepülésének lehetséges célpontjaként gyakran megnevezett ország, Kazahsztán 8%-ra növelte részesedését.
Miután áprilisban hatalmas áramkimaradásokat tapasztaltak a Xinjiang bányászati központban, a kínai hatóságok vizsgálni kezdték a bányászat energiafogyasztását.
A tisztviselők bejelentették a bányászati tevékenységek szigorú felügyeletét a CO2-kibocsátással kapcsolatos aggályok miatt, ami számos ipari méretben dolgozó bányász Kínából való elköltözését eredményezte.
Khurram Shroff, az iMining vezérigazgatója átmeneti kellemetlenségnek nevezte a kínai bányászati tilalmat, és elmondta, hogy a bányászati létesítmények diverzifikált elhelyezkedése jó hír a világ többi része számára.

„A torontói tőzsdén nemrég jegyezték be a világ első Bitcoin ETF-jét” – példálózott, „[Kanada] máris megelőzte a kriptovilág nagy részét”.

Egyes szakértők úgy látják, hogy Kína bányászattal szembeni kemény fellépése könnyű döntés volt.

A Bitmain EMEA partnere nemrég azt nyilatkozta, hogy az országnak csökkentenie kell a szén-dioxid-kibocsátását, hogy finanszírozást kapjon a Nemzetközi Valutaalaptól vagy a Világbanktól, és a bitcoin-bányászat kényelmes célpont volt az energiafogyasztás minimalizálására.

Olvastad már? Az infláció növekszik, de az ether ára beragadt 2000 dollár alatt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.