Már 20 millió Ordinals létezik a Bitcoin hálózatán

A Bitcoin blokkláncán létező NFT-k jelentős mérföldkövet hódítottak meg, a héten létrejött a 20 milliomodik is.

Ennek ellenére a forgalom mértéke csökken, július közepe óta lassú visszahúzódást él meg a piac.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Ordinals Protocol lehetővé teszi, hogy a felhasználók bizonyos adatokat rögzítsenek egy-egy meghatározott satoshihoz, azaz a bitcoin váltópénzéhez.

Ez lehet szöveg, kép, videó, bármilyen digitális tartalom, hasonlóan, mint az Ethereum NFT-k esetén.

A Bitcoin esetén a Taproot frissítés tette lehetővé a technológia használatát, amely a tokenizáció élvonalába repítette a Bitcoint.

Ahogyan a tokenizált satoshik száma növekedett, azaz egyre több inscriptions született meg a hálózaton, az Ethereum után a Bitcoin lett a második legnagyobb NFT-forgalmat bonyolító blokklánc, heteken keresztül.

Július közepét elkerülve viszont változott a felállás, és a Cryptoslam.io számaiból látható is, hogy több, mint egyharmadával esett vissza a forgalom.

Az elmúlt hét nap során a volumen elérte a 4,54 millió dollárt, így a Bitcoin a hetedik helyen áll a forgalom-alapú listán, a Polygon mögött.

A top20 ügylet között mindössze kettő Ordinals kapott helyet az előző hét napos periódusban.

bitcoin
Forrás: dune.com

A Dune Analytics adataiból az is kiderül, hogy a csökkenés viszonylag széles körű, és több platformon is megfigyelhető, amelyek lehetővé teszik az Ordinals tokenek kereskedelmét.

Az OKx, az Unisat, Magic Eden, Gamma, Open Ordex, az Ordinals Wallet, az Orswap és az Ordinals Market esetében is megfigyelhető a forgalom visszaesése július közepe óta.

Májusban már megtapasztalt egy nagy esést a piac, aztán június végén jött egy fellendülés, de július 14 óta egyértelmű a lejtmenet.

A tranzakciók mennyisége és az egyedi felhasználók száma is csökkent, mindegyik felsorolt piactér esetén.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


A Bitcoinon látható visszahúzódó forgalom ellenére a többi blokklánc esetén növekedés figyelhető meg, és összességében 8,43%-os erősödést láthattunk ezen a héten az előző héttel összehasonlítva.

Ez az ellentétes viselkedés a szakértők szerint rávilágít arra, hogy az NFT piac esetében ugyanúgy igaz, mint bármely más esetben, hogy senki sem tudja előre kiszámítani és megjósolni, hogy merre indulnak az árfolyamok.

Ugyanígy azt sem lehet előre jelezni, hogy a megkezdődött eső trend folytatódik-e, és ha igen, akkor meddig, és milyen mértékben, vagy esetleg hamarosan fordulatot láthatunk a számokban.

Olvastad már? Charles Hoskinson kifejti, miért nincs nyilvános Cardano pénztárcája

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.