Május közepén érkezik a Solana saját okostelefonja

A Saga néven emlegetett okostelefont már nagyon várják a közösségben, és a mostani bejelentés alapján május 8-án debütál a nagyközönség előtt a kifejezetten a web3-as funkciókra specializálódott eszköz, amely ráadásul a Seed Vault funkciónak köszönhetően saját kriptotárolást is lehetővé tesz.

A Solana blokklánc mögött álló Solana Labs elmondta, hogy az előrendeléseket valamivel korábban, már április 20-án postázni kezdik.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Solana hivatalos Twitter-fiókján a csapat elmondta, hogy a telefonnal modernizálni akarják az interakciókat a felhasználók és a kriptopénzek között, így a digitális eszközök sokkal egyszerűbben használhatók, és sokkal biztonságosabbak lesznek.

A készüléken az Android 13-as verziója fut majd, és számtalan előre felinstallált web3-as, decentralizált applikáció megtalálható lesz majd rajta.

512 giga tárhely mellett a Seed Vault biztosítja majd a tárcaszolgáltatást, saját hardveres elemmel kezelve a privát kulcsokat, 6,6 colos kijelzőt kapunk, és ujjlenyomat-szenzort a fokozottabb biztonságért.

Két kamerát építettek a készülékbe, egy 50 és egy 12 megapixelest, a töltést pedig USB-C kábelen keresztül tudjuk majd megoldani.

A kezdőár 1000 dollár, azaz majdnem 400 ezer forint, ezért pedig nagy rakás app jár, amelyet Solana Mobile Stack néven emleget a cég.

Ez összesen 16 applikációt jelent, amelyek a web3 legtöbb részét lefedik, legyen az NFT, DAO, staking bányászat, vagy bármi más.

A Saga nem az első mobiltelefon, amelyet a kriptoiparra kihegyezve dobnak piacra. Korábban a HTC kiadta a saját Exodus modelljét, a Samsung Galaxy S10 is rendelkezett több, kifejezetten kriptós applikációval, és a Siren Labs is megvásárolhatóvá tette a Finney nevű készülékét, 999 dolláros áron.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az Exodus és a Finney nem vert fel nagy port, gyakorlatilag bukott terméknek tekinthetők, a Samsung viszont a mai napig biztosítja a Blockchain Keystore SDK-t az android készülékek számára.

A Saga az OSOM vállalat gyártmánya, amely cég kifejezetten a magánszférát védő megoldásokra specializálódott.

A Solana Mobile csapatával nemrégiben kezdtek együttműködésbe, majd 2022 szeptemberében 25 millió dollár befektetői pénzt szereztek a fejlesztéseikhez.

zeta

Olvastad már? Íme Donald Trump NFT eladási sztorija, amit nem szabad kihagyni

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: store.solanamobile.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.