Kriptopénzes be- és kiutalás válik elérhetővé a Robinhoodnál – a Dogecoin is a listán van

A Robinhood online brókeralkalmazás azt mondta, terveik között szerepel a kriptopénzekben történő be- és kiutalások lehetővé tétele. A lehetőségek között a Dogecoin is szerepelne.

Egy szerdai Twitter-bejegyzésben az alkalmazás mögött álló szolgáltató elárulta, hogy teljes mértékben amellett vannak, hogy extra funkciókat tegyenek elérhetővé, bár konkrét dátumokat nem közöltek.

A kereskedők jelenleg legfeljebb az alkalmazáson belül vásárolhatnak és értékesíthetnek kriptoeszközöket az ügyfélszolgálati oldal alapján.


A tweet órákkal azt megelőzően érkezett, hogy a Bloomberg egy olyan hírt tett közzé, amelyben azt állítják, hogy a Robinhood a világ legnagyobb Dogecoin-tárcájának a tulajdonosa.
A Robinhood állítása szerint jelenleg nem fektettek kriptopénzekbe, és nem is használják fel az ügyfeleik kriptoénzeit”, hogy nyereségre tegyenek szert.
A népszerű mobilkereskedési platform hetekkel ezelőtt került a felhasználók kereszttüzébe, amiért korlátozta azok lehetőségét a kriptopénzek és bizonyos volatilis eszközök – beleértve a GameStop-részvények – vásárlásait illetően.
A Robinhood a „rendkívüli piaci körülményekre” hivatkozott elsődleges indokként, később azonban kijelentették, hogy a nekik szolgáltatásokat nyújtó klíringcég már olyan díjakat számított fel a tranzakciókért, amelyeket nem voltak képesek megfizetni.
A vállalat 3,4 milliárd dollárt vont be egy vészhelyzeti alapba a volatilis periódus során.
Vlad Tenevnek, a Robinhood vezérigazgatójának most az amerikai kongresszus előtt kell felelnie arról, mi történt pontosan a GameStop-pump során, amelyet az r/WallStreetBets nevű Reddit-csoport tagjai koordináltak.

Írott bevezetőjében Tenev elmondta, hogy a vállalata „olyan funkciókat vezetett be, amely több kereskedő előtt is megnyitotta a kapukat, akiknek eddig még soha nem volt lehetőségük a részvénypiacon történő kereskedésre.
A forradalmi alkalmazást egyébként még ősszel tervezték a piacra dobni Európában, a koronavírus-járvány azonban keresztülhúzta számításaikat.

Olvastad már? Újabb 1 milliárd dollárral növelné bitcoinkészletét a MicroStrategy

Forrás: coindesk.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.