Könnyen cenzúrázhatóvá vált az Ethereum

Azzal, hogy az Ethereum validátoroknak 32 ETH-t kell letétbe helyezniük, az Ethereum centralizáltabbá és érzékenyebbé válhat a kormányok általi cenzúrára.
Az Ethereum Egyesítés után Coby Morgan, az FBI korábbi elemzője, a Merkle Science kriptokompetencia és törvényszéki cég vezető nyomozója kifejtette gondolatait az Ethereum PoS-re való áttérésének a kockázatairól.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Míg a centralizációs kérdések széles körben megvitatásra kerültek az Egyesítés előtt, Moran azt javasolta, hogy a validátorrá válás megfizethetetlen költségei a validátor csomópontok konszolidációját eredményezhetik a nagyobb kripto cégeknél, mint a Binance, a Coinbase és a Kraken.
Ahhoz, hogy valaki az Ethereum hálózat teljes értékű validátorává váljon, 32 ETH letétre van szükség, ez a cikk írásakor körülbelül 47000 dollárt ér.
A Nansen blokkláncelemző platformjának e hónap elején készült jelentése kimutatta, hogy a letétbe helyezett ETH 64%-át mindössze öt szervezet ellenőrzi.
Forrás: Nansen

Morgan azzal folytatta, hogy ezek a nagyobb intézmények a világ kormányainak szeszélyeinek lesznek kitéve, és amikor a validáló csomópontok szankcionált címeket azonosítanak, akkor csökkenthetik a jutalmakat, majd végül kirúghatják őket a rendszerből, és a vállalkozások nem léphetnek kapcsolatba velük.

„Vagy betartják a szabályokat, és kiszipolyozzák az ilyen jellegű interakciókat […], vagy azt kockáztatják, hogy megbírságolják, vizsgálják őket, vagy esetleg maguk is szankciókat kapnak.”

Vitalik Buterin egy augusztus 18-i fejlesztői híváson beszélt erről a kockázatról, utalva arra, hogy a cenzúra egyik formája az lehet, hogy a validátorok úgy döntenek, hogy kizárják vagy kiszűrik a szankcionált tranzakciókat.
Vitalik azt is elmondta, hogy amíg egyes validátorok nem tartják be a szankciókat, addig ezek a tranzakciók végül valamelyik későbbi blokkokba kerülnek, és a cenzúra csak átmeneti lesz.
Augusztus 8-án a Tornado Cash mixer lett az első olyan okosszerződés, amelyet egy amerikai kormányzati szerv szankcionált. Erre reagálva különböző szervezetek eleget tettek a szankcióknak, és megakadályozták, hogy a szankcionált címek hozzáférjenek a termékeikhez és szolgáltatásaikhoz.
A fejlemény nagy hatással volt az Ethereum közösségre, az EthHub társalapítója, Anthony Sassano augusztus 16-án azt tweetelte, hogy az Ethereumot kudarcnak tekinti és továbblép, ha tartós cenzúra lép életbe.

Olvastad már? Mémekkel és GIF-ekkel tiszteleg a közösség a sikeres Ethereum Merge előtt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.