Kivonul a Binance a holland kriptopiacról

A népszerű kriptotőzsde a Binance bejelentette, hogy a hollandiai üzletágát teljesen felszámolja, és a felhasználókat arra kérte, hogy mielőbb utalják ki a tőzsdén lévő pénzüket külső tárcába.

A tőzsde nem tudta megszerezni a helyi működéshez szükséges engedélyeket, így inkább a továbbállás mellett döntöttek.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A bejelentés napjától kezdve már nem regisztrálhatnak holland felhasználók a platformra, és július 17-től a jelenlegiek sem tudnak majd kereskedni, csak kiutalást kezdeményezni. Sem a vásárlás, sem a befizetés nem lesz lehetséges a kereskedés tiltása mellett.

A tőzsde elmondása alapján számos alternatív megoldást tanulmányoztak, hogy hogyan tudnák kiszolgálni a hollandiai felhasználóikat.

A kutatás ellenére sem tudják viszont megoldani, hogy regisztrációt kapjanak a digitális eszközökkel való kereskedésre.

A tőzsde levélben küldi meg az értesítést a hollandiai felhasználóknak, hogy pontosan mit kell tenniük, melyek a következő lépések a fiókok ügében.

Tavaly áprilisban a tőzsde 3 millió eurós büntetést kapott a holland hatóságoktól, mivel megfelelő engedélyek s regisztráció nélkül szolgálta ki a holland lakosokat a platformján.

Az ország központi bankja akkor úgy nyilatkozott, hogy a hollandiai üzletág forgalma milliárdokra tehető, ezért döntöttek ilyen magas büntetési összeg mellett.


Kapcsolodó: A Binance hatalmas 1,25 milliárd dolláros USDT swapot hajt végre


A tőzsde a bejelentésében határozottan kiemelte, hogy mindenben megfelelnek az európai pénzmosás elleni, és terrorfinanszírozás elleni előírásoknak.

A Binance több országban, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Lengyelország, Svédország és Litvánia esetében is regisztrációért folyamodott, és ezzel is azt akarja mutatni, hogy követi az európai törvényeket.

Cipruson nemrégiben röppent fel a hír, hogy a Binance ott is bajba kerülhetett.

A helyi tőzsdefelügyelet honlapján megjelent a hír, hogy a tőzsde esetében elindult a folyamat az engedélyei visszavonása ügyében.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Akkor a tőzsde úgy nyilatkozott, hogy a hamarosan hatályba lépő, MiCA néven futó európai kriptopiaci szabályozásnak való megfelelésért fog dolgozni a következő 18 hónapban, így inkább a tágabb értelemben vett európai piacokra fókuszálnának, a helyi piacokkal szemben.

Olvastad már? A Bakkt három jelentős kriptovalutát töröl

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.