Kína soha nem fog bitcoint használni, az EOS az első számú kriptó

A Weiss Crypto Ratings (Weiss Crypto Rangsor) szerint Kína soha nem fogja használni a bitcoint.
Ez nem sokkal azután történt, hogy az ország Információs és Ipari Fejlesztési Központja (CCID) kiadta kriptoértékeléseinek legújabb rangsorát.
A Weiss elmondta:

A globális blokklánc-technológia felmérése

Hszi Csin-ping, Kína elnöke nemrég elmondta, miszerint azt szeretné, ha országa „vezető szerepet kapna a blokklánc fejlődő területén.”
Csin-ping meglátásai után Huang Qifan, a Nemzetközi Gazdasági Tőzsdék Központjának alelnöke azt mondta, hogy a Kínai Jegybank (PBOC) fogja kiadni a világ első szuverén kriptopénzét.
A CCID az ország Ipari és Informatikai Minisztériuma alá tartozó hivatala nemrég tette közzé a globális blokklánc-technológiai felmérési rangsorának 14. kiadását.
A rangsor 2018 májusában jelent meg először. A CCID szerint céljuk, hogy technikai tanácsadást nyújtsanak a kormányszervek, vállalatok, kutatási intézmények és fejlesztők számára.
A legújabb felmérés a 35 vezető kriptopénzt értékelte és rangsorolta a mögöttük álló technológia, alkalmazhatóságuk és innovációjuk alapján.
Az első helyen a jelentés második kiadása óta az EOS áll. A TRON és az Ethereum áll a dobogó második és harmadik fokán, amellyel a TRON egy helyet javított a legutóbbi kiadás óta. Érdekességképpen, a Lisk elfoglalta a 7. helyezést – amely főleg a kreativitása miatt történhetett meg –, a Bitcoin pedig továbbra is a 11. helyen áll.

Forrás: CCID Crypto Rankings

A NEM és a GXChain lekerült a listáról, „egy dinamikus alkalmazkodási mechanizmus miatt, amelyet azért vezettek be, hogy szabályozzák a publikus láncot” – közölte a CCID szóvivője.

Annak ellenére, hogy a globális blokklánc-technológia felmérésnek rangsora népszerű Kínában, a Weiss kriptoértékelése nem foglalkozik vele.

A Weiss kriptoangsorra

A Weiss Crypto Ratings egy Twitter-üzenetben megkérdőjelezte a CCID blokkláncrangsorát. A cég szerint az EOS csak a magas szintű centralizáció miatt állhat az első helyen.


A Weiss szerint „Kína soha nem fog bitcoin használni, mivel egy nyílt, decentralizált, engedélyek nélküli és cenzúramentes kriptopénz, amely tulajdonságok nem felelnek meg a CCID elvárásainak.”


A Weiss hetente közöl egy rangsort a kriptopénzekről. A cég értékelései figyelembe vesznek egy modellt, amely számos adathalmazt elemez – minden kriptopénzt befektetési kockázatairól és lehetséges nyereségeiről, technológiájáról és valós elterjedtségéről.
A Weiss kritériumai alapján a Bitcoin és az Ethereum B- értékeléssel rendelkezik, az EOS értékelése pedig C+. A Tron és a Lisk C- és D+ értékeléseket kapott.
A CCID és a Weiss kriptoértékeléseinek célja, hogy segítsenek a befektetőknek meghozni a jó döntést befektetésükkel kapcsolatban. Azonban az értékelés nem egyenlő befektetési tanácsadással.
Kína tovább próbálkozik a blokklánc felhasználásával, a Weiss azonban szkeptikus ezzel kapcsolatban.
Mint mondták:

„Kína célja a blokklánc felhasználására teljesen elferdíti a technológia eredeti céljait.”

Olvastad már? Novemberben akár 40%-ot is emelkedhet az ether értéke

Forrás: cryptoslate.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.