Kína központi bankja a pénzrendszert félti a stablecoinoktól

A Visa és több más nagy pénzügyi szereplő is látja a lehetőségeket a stablecoinokban, a kínai jegybank ezzel szemben úgy véli, a létezésük komoly fenyegetést jelent a világ pénzügyi rendszerére.
A Kínai Népbank „eléggé aggódik” a digitális pénzekkel, és kifejezetten a stablecoinokkal kapcsolatos globális pénzügyi kockázatok miatt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Fan Yifei, a bank kormányzóhelyettese a CNBC számára adott interjúban fejezte ki a kétségeit, hogy a Tether, az USDT stablecoin jó hatással lenne a világ pénzügyi rendszerére, elszámolási megoldásaira.
A hivatalnok kiemelte, hogy a magánszektorban tapasztalható fejlesztési sebesség a privát fizetési megoldások terén kifejezetten riasztó, a Népbank pedig dolgozni fog a monopóliumok kialakulása ellen, és, hogy megakadályozzák a tőke követhetetlen terjedését.

„Néhány vállalat úgynevezett stablecoinja, különösen a globálisan elérhetők, kockázatokat és kihívásokat hordozhatnak a világ pénzügyi rendszerével szemben.”

Fan elmondta, a kínai kormányzat már tett lépéseket, hogy korlátozza a globális stablecoinok térnyerését az országban.
Kifejtette, hogy a központi bank hasonló tiltásokat fog bevezetni, mint amilyeneket az Alibaba Ant Group fizetési megoldásai kapcsán hoztak a pénzügyi szolgáltatások piacán a többi cég esetében.
A sajtóban már olvashattuk, hogy a kínai kormány tavaly novemberben semmissé tette az Ant csoport 37 milliárd dolláros részvénykibocsátását, az Alibaba ellen pedig trösztellenes vizsgálatot indított.
A központi bank digitális pénzeket kutató részlegének a vezetője, Mu Changchun elmondta, a kínai állami digitális pénz fejlesztésekor együttműködnek az AliPay és a WeChat Pay szolgáltatásokkal.
A hivatalnokok elmondása alapján a jelenleg még meghívásos alapon működő digitális jüan projektet már több, mint 10 millió felhasználó teszteli.
A stablecoinok mellett Fan úgy véli, a nagyobb kriptopénzek, mint amilyen a BTC is kockázatosak, hiszen spekulatív eszközök, amelyek potenciális fenyegetést jelenthetnek a pénzügyi biztonságra és a társadalmi stabilitásra.
Kína keményen fellép a kriptoipar ellen, nemrégiben újból lépéseket tett a bányászat ellehetetlenítésére, és a kriptokereskedés ügyben is.

Mindeközben a világ legnagyobb pénzügyi vállalatai közül, mint milyen például a Visa, több is egyre jobban belemerül az iparágba.
A legutóbbi jelentésében a cég megosztotta a mostani álláspontját a kriptó ügyében:

„A stablecoinok jó úton haladnak, hogy nagy szerepük legyen a pénzszektor digitalizációjában, a Visa pedig izgatott, hogy részt vehet ezekben a fejlesztésekben, és formálhatja a jövőt.”

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Cronos árfolyam megugrott az ETF hírekre – Raydium parabola rally előtt?

Prémium Cronos & Raydium  A Bitcoin árfolyama az elmúlt napokban 108.000 dollár fölé emelkedett, és továbbra is ezen a tartományon belül maradt. Ennek köszönhetően a top 10 kriptovaluta,...

A Solana befektetői forgatagban: Új lendület az árfolyamban?

A Solana on-chain aktivitása megugrott, de az árfolyam nem követte a lendületet. Az eszköz ára 1,14 dollárral csökkent a növekedés ellenére. A cikk írásakor a Santiment...

Mely kriptókat érdemes megvásárolni mielőtt új csúcsra ér a Bitcoin

Vendégbejegyzés A Bitcoin grafikonján nemrég egy rendkívül bikás alakzat jelent meg, amely akár 230 ezer dollárig repítheti a kriptovaluta árát. Bár a Bitcoin árfolyamára az utóbbi...

Ilyen hatással lehet Trump vámkiterjesztése a bitcoin piacára és a globális gazdaságra

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump aláírt egy rendeletet, amely augusztus 1-jéig elhalasztja a jelenlegi vámhatáridőt – jelentette be a Fehér Ház. Scott Bessent pénzügyminiszter...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.