Két friss keresetet nyújtottak be a Coinbase ellen, miközben az SEC is szaglászik

A felperesek mindkét esetben azt állítják, hogy a Coinbase csaló és félrevezető kijelentéseket tett a vállalat üzleti tevékenységéről, működéséről és megfelelőségi erőfeszítéseiről az osztályidőszak alatt.
A Coinbase-nek most a szabályozóhatóságok fokozott ellenőrzésével kell szembenéznie, a vállalat több per célpontjává vált.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A San Franciscó-i székhelyű kriptopénz-tőzsde, amely ellen jelenleg az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) vizsgálódik, most két további jogi keresettel néz szembe két ügyvédi iroda részéről.
Csütörtökön a New York-i székhelyű Bragar Eagel & Squire jogi cég nyilvánosságra hozta, hogy beperli a Coinbase-t, mert megtévesztő állításokat tett az üzleti gyakorlatáról.
A Pomerantz LLP szintén keresetet nyújtott be a tőzsdével szemben, azt állítva, hogy jogosult a szövetségi értékpapír-törvények alperes általi megsértése miatt felmerült veszteségek megtérítésére. Ezt a keresetet a felperesek kártalanítása érdekében nyújtották be.
Mindkét panaszban a felperesek azt állítják, hogy a Coinbase 2021. április 14. és 2022. július 26. között csalárd és megtévesztő állításokat tett a vállalat üzleti tevékenységével, működésével és megfelelési törekvéseivel kapcsolatban.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

A panaszok szerint a Coinbase elmulasztotta közölni, hogy az ügyfelek kriptopénzét a Coinbase-nél letétben tartják, így az a csődeljárás alá vont csődvagyon részévé válhat, így az ügyfeleket a vállalat általános, biztosíték nélküli hitelezőiként kezelik.
Továbbá a Coinbase állítólag nem volt hajlandó felfedni, hogy amerikai állampolgárok számára lehetővé tette a digitális eszközökkel való kereskedést, amelyek – tudta és önelégültsége ellenére – értékpapírként SEC-regisztrációt igényeltek volna.
A keresetek szerint a Coinbase nyilvános állításai az előbbi cselekmények következtében mindig jelentős mértékben hamisak és megtévesztőek voltak.
A Coinbase a múltban több bírósági ügyben és ellentmondásos helyzetben is érintett volt. A két friss per akkor érkezik, amikor a Coinbase ellen az SEC vizsgálatot folytat állítólagosan be nem jegyzett értékpapírokkal való kereskedés miatt. Ishan Wahit, a Coinbase korábbi globális termékmenedzserét egy másik perben bennfentes kereskedelemmel vádolják.
A hónap elején azonban Wahi egy manhattani szövetségi bíróságon ártatlannak vallotta magát kétrendbeli összeesküvéses csalásban.

Olvastad már? Bloomberg Intelligence: a bitcoin úgy viselkedhet, mint egy államkötvény

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.